Розслідував вбивство журналістів у ЦАР: З'явилися подробиці діяльності видавця "Медіазони", якого імовірно отруїли у Росії

11 вересня Петро Верзілов потрапив у реанімацію. У нього став пропадати зір, а потім мова і здатність пересуватися. 15 вересня його доставили на лікування в Берлін.

Петро Верзілов. Фото:Lenta.ru

Видавець "Медіазони" і учасник Pussy Riot Петро Верзілов повинен був отримати звіт про розслідування причин загибелі російських журналістів в Центральноафриканській республіці в день його вірогідно отруєння. Про це розповіли два знайомих з ситуацією джерела російському виданню "Новая газета", зазначають Патріоти України.

За їх словами, Верзілов знайшов іноземних фахівців, які працювали в регіоні на місці загибелі російської групи, і фінансування для їх роботи. Верзілов близько дружив з убитим в ЦАР режисером Олександром Расторгуєвим і знав про підготовку відрядження.

У ЗМІ повідомили, що Верзілов в липні і сам повинен був брати участь в експедиції в ЦАР, у нього вже був заброньований квиток. За інформацією видання, видавець "Медіазони" в останній момент вирішив взяти участь в акції на підтримку політв'язнів під час Чемпіонату світу з футболу, після чого його заарештували на 15 діб.

Як відомо, 31 липня російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв загинули в ЦАР. Вони знімали там документальний фільм про роботу ПВК "Вагнер" - це був спільний проект "Центру управління розслідуваннями" і Расторгуєва.

За даними AFP, тіла загиблих знайшли в 23 кілометрах від міста Сибут. Агентство відзначало, що росіян убили невстановлені озброєні люди.

11 вересня Верзілов у Росії потрапив в реанімацію. У нього став пропадати зір, а потім мова і здатність пересуватися. Рідні Верзілова впевнені, що це ознаки отруєння, в реанімації він перебував без свідомості. 15 вересня, його доставили на лікування в Берлін.

Лікарі в Німеччині поки не можуть назвати субстанцію, яка викликала реакцію Верзилова, однак схильні вірити, що це було отруєння. На їхню думку, це могли бути медикаменти або натуральні речовини.

РОСІЯНАМ ЧАС звикати до сигналу повітряної тривоги

неділя, 4 грудень 2022, 19:28

Д. Снєгирьов, ЗСУ, росія, повітряна тривога,окупанти, обстріли. Ми говоримо правду, а решту зроблять ЗСУ!

Деокупація КРИМУ вже ПОЧАЛАСЯ. З Армянська

неділя, 4 грудень 2022, 10:58

Д. Снєгирьов, деокупація, Крим, Армянськ, ППО, ракетна зброя,НАТО,РФ, поточна ситуація на фронті. Про оперативну обстановку на фронті та актуальні виклики. 01:09 - загроза блекауту: чи варто евакуюватись із столиці . 03:33 - фірми країн Заходу допомага...