Розслідував вбивство журналістів у ЦАР: З'явилися подробиці діяльності видавця "Медіазони", якого імовірно отруїли у Росії

11 вересня Петро Верзілов потрапив у реанімацію. У нього став пропадати зір, а потім мова і здатність пересуватися. 15 вересня його доставили на лікування в Берлін.

Петро Верзілов. Фото:Lenta.ru

Видавець "Медіазони" і учасник Pussy Riot Петро Верзілов повинен був отримати звіт про розслідування причин загибелі російських журналістів в Центральноафриканській республіці в день його вірогідно отруєння. Про це розповіли два знайомих з ситуацією джерела російському виданню "Новая газета", зазначають Патріоти України.

За їх словами, Верзілов знайшов іноземних фахівців, які працювали в регіоні на місці загибелі російської групи, і фінансування для їх роботи. Верзілов близько дружив з убитим в ЦАР режисером Олександром Расторгуєвим і знав про підготовку відрядження.

У ЗМІ повідомили, що Верзілов в липні і сам повинен був брати участь в експедиції в ЦАР, у нього вже був заброньований квиток. За інформацією видання, видавець "Медіазони" в останній момент вирішив взяти участь в акції на підтримку політв'язнів під час Чемпіонату світу з футболу, після чого його заарештували на 15 діб.

Як відомо, 31 липня російський журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв загинули в ЦАР. Вони знімали там документальний фільм про роботу ПВК "Вагнер" - це був спільний проект "Центру управління розслідуваннями" і Расторгуєва.

За даними AFP, тіла загиблих знайшли в 23 кілометрах від міста Сибут. Агентство відзначало, що росіян убили невстановлені озброєні люди.

11 вересня Верзілов у Росії потрапив в реанімацію. У нього став пропадати зір, а потім мова і здатність пересуватися. Рідні Верзілова впевнені, що це ознаки отруєння, в реанімації він перебував без свідомості. 15 вересня, його доставили на лікування в Берлін.

Лікарі в Німеччині поки не можуть назвати субстанцію, яка викликала реакцію Верзилова, однак схильні вірити, що це було отруєння. На їхню думку, це могли бути медикаменти або натуральні речовини.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...