Садист вийшов на волю: Стало відомо, чому у Криму відпустили вбивцю українського школяра

Вадим Погодін знає, у чиє розпорядження в липні 2014 року потрапила установка "Бук", якою був збитий малайзійський "Боїнг" на Донбасі.

Вбивця Степана Чубенка Вадим Погодін. Фото:YouTube

Минулих вихідних Вадим Погодін, колишній ватажок батальйону "ДНР" "Керч", був випущений кримськими силовиками на свободу. Україна підозрює його у розстрілі під Донецьком школяра Степана Чубенка. Після вбивства українського школяра Погодін ще кілька місяців провів на Донбасі. Потім жив то у Москві, то в Криму, завів Facebook, в якому ділився спогадами й обговорював з іншими ветеранами "Новоросії" минуле. Він не ховався й, без сумнівів, змирився з тим, що минуле ніколи його не наздожене. Про це йдеться у розслідуванні Новой газеты, передають Патріоти України.

Але 20 червня колишнього ватажка батальйону "ДНР" "Керч" затримують у Ялті за запитом української сторони на 40 днів. Йому з українським паспортом повідомляють про підготовку екстрадиції. "Здавалося б, здати його — Москві не вартує нічого. Навіть в останні два роки між Україною і Росією зафіксовані декілька десятків випадків екстрадиції звинувачених у кримінальних злочинах. Серед кандидатів на видачу були й кілька учасників бойових дій на Донбасі", - йдеться у розслідуванні.

Зазначається, що й Погодін пішов би справедливо за розрядом кримінальників, яких екстрадують, якби не одна деталь: за колишнього терориста просили депутати Держдуми та інші "герої" - просили, мабуть, за словами журналістів, бо той забагато знає.

Погодін належав до вузького кола "піонерів донбаської авантюри", серед яких росіяни Олександр Бородай, Ігор Стрєлков-Гіркін, Сергій Дубінський ("Хмурий"), Ігор Безлер ("Бєс") й українець Олександр Ходаковський. Але крім старої дружби цих "ветеранів", об'єднує їх, як вважають у виданні, ще одне дуже важливе знання: вони знають, у чиє розпорядження в липні 2014 року потрапила установка "Бук", якою був збитий малайзійський "Боїнг".

Кожному з цих персонажів має бути достеменно відомо про те, що сталося в небі над Торезом 17 липня 2014 року. "І зрозуміло, видача будь-якого з них Україні (під будь-яким приводом) може виявитися подарунком для слідчих у справі "Боїнга" (Україна входить до п'ятірки країн-учасниць розслідування під керівництвом Нідерландів)", - наголосили журналісти в розслідуванні. Зазначається, що саме "Хмурий", він же Сергій Дубінський, активніше за інших турбується про долю Погодіна, обвинуваченого у жорстокому вбивстві і садизм.

"Хмурий" - той самий фігурант справи МН17, про роль якого в трагедії лайнера відомо поки найбільше. Слідство розглядає "Хмурого" як одного з відповідальних за транспортування "Бука" від кордону з Росією по Донбасу. На переживанні "Хмурого" особливо наголошує навіть лідер так званої "ветеранської організації" терористів Олександр Бородай. В інтерв'ю сепаратистському виданню "Політнавігатор" він розповів про побоювання товариша й інших бойовиків, "щоб випадок Керча не став прецедентним".

У тому ж інтерв'ю Бородай заспокоїв однодумців, заявивши, що "... Факт [затримання] досить неприємний і не зовсім правильний, адже нікого досі не видали. [Але] я стверджую з дуже високим ступенем ймовірності: Керча не видадуть".

"Те, що Бородай висловлює занепокоєння саме "Хмурого" — найбільш примітна деталь у його виступі. Тривога найбільш засвіченого фігуранта справи МН17, висловлена публічно, сприймається як нагадування про себе: чи підтверджуєте ви там (у Москві) імунітет? І Москва підтверджує — за кілька місяців до пред'явлення Нідерландами остаточних звинувачень та оприлюднення імен всіх причетних до трагедії. Садист не просто уникає екстрадиції, але й опиняється на волі. Суду над ним не буде, як тепер з'ясовується, ні в Росії, ні навіть в "ДНР", - підсумували у розслідуванні.

Як повідомлялося раніше, Генеральна прокуратура України 21 липня звернулася до Генпрокуратури РФ з проханням передати одного з ватажків "ДНР" Вадима Погодіна, який у 2014 році по-звірячому вбив громадського активіста, воротаря Краматорської молодіжної команди футбольного клубу «Авангард» Степана Чубенка.

16-річного Чубенка катували і розстріляли бойовики «ДНР» за проукраїнську позицію. Він навчався у Краматорській загальноосвітній школі №12, захоплювався спортом. З 2014 року з друзями брав участь у мітингах на підтримку територіальної цілісності України, які проводилися в Краматорську.

Хлопці допомагали українським військовим, допомагали місцевим жителям під час обстрілів, що здійснювалися проросійськими бойовиками. Ризикуючи життям, Чубенко зняв з міської площі прапор так званої «ДНР».

У червні 2014-го Степана затримали бойовики батальйону «Керч» за синьо-жовту стрічку на рюкзаку. Хлопця відвезли до Горбачево-Михайлівки, де після катувань розстріляли. На честь Чубенка в Краматорську був організований футбольний турнір.

8 травня 2016 року він посмертно нагороджений орденом «Народний Герой України». 21 листопада 2016 в школі, де він навчався, відкрита меморіальна дошка.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...