Ще сміють заїкатися за дивізію "Галичина": Як Сейм вшанував польський підрозділ, що нищив євреїв та охороняв Гітлера

На відміну від Свєнтокшиської бригади, дивізія СС "Галичина" формувалась як суто бойовий підрозділ для війни з совєтами, що і дозволило залучити десятки тисяч добровольців, й не брала участі в каральних акціях гітлерівців.

Фото:FacebookУ контексті наростаючої напруги у відносинах між Україною і Польщею український історик і журналіст Олег Стецишин вказав на рішення польського Сейму вшанувати націоналістів, які захищали Адольфа Гітлера. Про це він пише у своєму Facebook, зазначають Патріоти України.

Історик наводить цитату віце-прем'єра закордонних справ Польщі Бартоша Цихоцького про заборону на в'їзд в країну українським чиновникам, "які прославляють українські формування, що співпрацювали з нацистською Німеччиною" і тут же наводить інформацію про прийняту Сеймом 15 листопада резолюцію на честь "Національних збройних сил". За його словами, в документі згадана і так звана Свєнтокшиська бригада, яка відкрито співпрацювала з німцями і яку поляки часто звинувачують в антисемітизмі.

"Одним із чільних її командирів був колишній поручник Війська Польського, агент гестапо Губерт Юра на псевдо “Том”, який безпосередньо підкорявся керівникові відділів IV A/IV N гестапо міста Радом гаупштурмфюрерові СС Паулю Фухсу. У складі гітлерівської армії Свєнтокшиська бригада воювала за Третій Рейх навіть тоді, коли застрелився Гітлер і капітулював берлінський гарнізон (!) - аж до 5 травня 1945 року", - відзначає Стецишин.

Повернення до СЦКК російських офіцерів загрожує легалізацією "ЛДНР" у рамках Мінського процесу

неділя, 2 серпень 2020, 13:54

З огляду на ситуацію, що складається, переконаний, що українська сторона має наполягати не на поверненні росіян до роботи СЦКК, а на розширенні повноважень СММ ОБСЄ, як міжнародної інституції. Таким чином, на мою думку, західні партнери України будуть при

Спалах короновірусу в ОРДЛО: Україна скасувала обов’язкову самоізоляцію для осіб з окупованих територій

п’ятниця, 31 липень 2020, 18:16

З 1 серпня скасовується обов’язкова самоізоляція для осіб, які прямують в Україну з окупованих територій Донбасу та анексованого Криму. Самоізоляцію для тих, хто в'їжджає з окупованих територій скасовано через зміни, прийняті Кабміном щодо постанови н...