Ще сміють заїкатися за дивізію "Галичина": Як Сейм вшанував польський підрозділ, що нищив євреїв та охороняв Гітлера

На відміну від Свєнтокшиської бригади, дивізія СС "Галичина" формувалась як суто бойовий підрозділ для війни з совєтами, що і дозволило залучити десятки тисяч добровольців, й не брала участі в каральних акціях гітлерівців.

Фото:FacebookУ контексті наростаючої напруги у відносинах між Україною і Польщею український історик і журналіст Олег Стецишин вказав на рішення польського Сейму вшанувати націоналістів, які захищали Адольфа Гітлера. Про це він пише у своєму Facebook, зазначають Патріоти України.

Історик наводить цитату віце-прем'єра закордонних справ Польщі Бартоша Цихоцького про заборону на в'їзд в країну українським чиновникам, "які прославляють українські формування, що співпрацювали з нацистською Німеччиною" і тут же наводить інформацію про прийняту Сеймом 15 листопада резолюцію на честь "Національних збройних сил". За його словами, в документі згадана і так звана Свєнтокшиська бригада, яка відкрито співпрацювала з німцями і яку поляки часто звинувачують в антисемітизмі.

"Одним із чільних її командирів був колишній поручник Війська Польського, агент гестапо Губерт Юра на псевдо “Том”, який безпосередньо підкорявся керівникові відділів IV A/IV N гестапо міста Радом гаупштурмфюрерові СС Паулю Фухсу. У складі гітлерівської армії Свєнтокшиська бригада воювала за Третій Рейх навіть тоді, коли застрелився Гітлер і капітулював берлінський гарнізон (!) - аж до 5 травня 1945 року", - відзначає Стецишин.

Удар по Криму? ДАЛІ БУДЕ! Від ДЖАНКОЯ ДО КЕРЧІ треба евакуюватися.

п’ятниця, 12 серпень 2022, 2:37

Про оперативну обстановку на фронті станом на вечір 11 серпня 2022 року. Про звільнення Криму на Херсонщини, та про оперативну обстановку на фронті станом на вечір 11 серпня 2022 року. 00:00 - що сталося на аеродромі Саки біля селища Новофедорівка 9 се...

Зрив обміну військовополонених і російські ІПСО: Нові подробиці звільнення омбудсменки Денісової

п’ятниця, 12 серпень 2022, 2:12

Розхитування теми бранців - елемент інформаційно-психологічної спецоперації Кремля. Обстріл росіянами колонії в Оленівці, де утримували полонених "азовців", – невипадковість. Так само, як і "злив" у мережу відео з кастрацією та вбивством українського в...