Керівник російського інформагентства "Новости Украина" Кирило Вишинський виявився володарем двох російських нагород - медалей "За повернення Криму" і "За заслуги перед Вітчизною" I ступеня. За що він отримав їх, журналіст коментувати відмовився. Але історія цих нагород багато говорить про його ролі в російській анексії Криму. Про це йдеться на сайті Ліга.нет, передають Патріоти України.
Медаль "За повернення Криму" з'явилася в нагородній системі Міноборони Росії в 2014 році для заохочення тих, хто допомагав російській армії захоплювати півострів. Про її існування стало відомо відразу ж після так званого "референдуму".
У Міноборони Росії цю медаль не афішують. Навесні 2014 року на сайті відомства з'явилася інформація про цю нагороду, але незабаром вона була видалена і в відкритому доступі залишилися тільки документи, які встигли зберегти уважні користувачі. Згідно з положенням про медалі, затвердженим міністром оборони Росії Сергієм Шойгу, нею нагороджуються "військовослужбовці та особи цивільного персоналу Збройних сил Росії за заслуги і відзнаки, проявлені при забезпеченні заходів безпеки, пов'язаних із захистом прав і життя громадян Криму, проведенням референдуму в Криму 16 березня 2014 року, входженням Криму до складу Російської Федерації за результатами проведеного референдуму".
Медаллю "За повернення Криму", згідно з наказом Шойгу, також нагороджуються іноземні громадяни "за сприяння у вирішенні завдань, покладених на Збройні сили Росії при забезпеченні безпеки заходів в Криму". Тобто, щоб отримати таку медаль, необхідно було співпрацювати з "зеленими чоловічками" під час захоплення українського півострова.
Після того, як положення про нагороду зникло з сайту Міноборони Росії, у відомстві через підконтрольні кримські ЗМІ підтвердили описані вище формулювання.
Якою ціною в 2014-му забезпечувалася "безпека заходів в Криму", можна дізнатися з численних звітів українських і міжнародних правозахисних організацій, які в період так званої "кримської весни" зафіксували на півострові кілька сотень фактів переслідувань журналістів та проукраїнських активістів, погроз, побиття і викрадень громадян.
Історії того, у що перетворився півострів після захоплення російською армією, можуть розповісти очевидці - десятки тисяч вимушених переселенців з Криму, багато з яких втратили можливість повернутися додому. Про це слід також розпитати кримчан, які роками чекають інформації про долю своїх родичів, викрадених російськими спецслужбами і "кримською самообороною".
Медалі "За повернення Криму" в Міноборони Росії почали роздавати через тиждень після так званого "референдуму". Першими її отримали кремлівський куратор "кримської весни" - раніше представник російського президента в Криму, а нині в Північно-Кавказькому окрузі Росії Олег Белавенцев, голова контрольованого Росією уряду Криму Сергій Аксьонов, командування Чорноморського флоту Росії, російські морпіхи і колишні співробітники ліквідованого в Україні спецпідрозділу "Беркут". Серед нагороджених також колишній "народний губернатор" Севастополя Олексій Чалий і ряд чиновників Севастополя.
У цьому "почесному списку" опинився і Кирило Вишинський. Згідно з посвідченням, виданим до медалі, що було вилучено працівниками СБУ, журналіст отримав її 15 квітня 2014 року. В цей же день український парламент прийняв закон, яким оголосив Крим окупованою територією. Українські війська вже були виведені з території півострова. По суті це ознаменувало успішне для російської армії завершення операції по захопленню Криму.
Через тиждень після цього Вишинський був нагороджений ще однією російською медаллю - "За заслуги перед Вітчизною" I ступеня. Згідно з указом Путіна, нею нагороджують громадян Росії "за особливо видатні заслуги перед державою, пов'язані з розвитком російської державності, досягненнями в праці, зміцненні миру, дружби і співпраці між народами, значний внесок в справу захисту Вітчизни".
Як вдалося з'ясувати ЗМІ, нагороду Вишинський отримав (як представник ВГТРК) в числі 300 журналістів з засекреченого указу Путіна, яким навесні 2014 року нагородили за "високий професіоналізм і об'єктивність у висвітленні подій в Криму". Російська влада оцінили роботу цих журналістів вище, ніж заслуги двох десятків кримських чиновників і депутатів, які підтримали анексію Криму. Останнім роздали ордени лише II ступеня.
І навіть після цього, як бачимо, Кирило Вишинський мав можливість чотири роки вільно "служити Батьківщині". З Києва.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...