Судно атакували о шостій ранку: У Нігерії викрали українця

Серед шістьох членів екіпажу контейнеровоза Demeter, викрадених під час нападу піратів біля берегів Нігерії, четверо філіппінців, один українець і один угорець.
Нігерійські пірати. Фото: Рейтерс.

Український моряк 21 жовтня потрапив в полон піратів. Він був одним з членів екіпажу німецького контейнеровоза Demeter. Про це повідомляє BBC, передають Патріоти України.

Серед шістьох членів екіпажу контейнеровоза Demeter, викрадених під час нападу піратів біля берегів Нігерії, четверо філіппінців, один українець і один угорець. Швидше за все, український моряк – офіцер або капітан. Контейнеровоз атакували в 6 ранку 21 жовтня на південь від Порт-Харкорта в Бухті Бонні в Нігерії. Пірати пробралися на борт і змогли викрасти майже весь командний склад.

Ті члени екіпажу, які залишилися, змогли забезпечити подальший рух судна. Німецький судновласник разом з дипломатами намагаються з'ясувати місцезнаходження викраденого піратами біля берегів Нігерії українського моряка.

Представник Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич зазначив, що Генеральне консульство України в Гамбурзі підтримує оперативний зв'язок з компанією-судновласником і займається "питанням з'ясування місця знаходження членів екіпажу зазначеного судна і їх якнайшвидшого звільнення".

"Генеральне консульство України в Гамбурзі повідомило, що отримало інформацію від судновласника, а судновласником є гамбургська компанія, про напад піратів на контейнеровоз Demeter", – сказав Кирилич. "В результаті нападу піратами викрадені шість членів екіпажу, і, за попередньою інформацією консула України в Гамбурзі, один з них – громадянин України".

Нагадаємо, що в серпні на північному сході Нігерії бойовики екстремістського угруповання "Боко Харам" вбили щонайменше 30 рибалок. Це ж угрупування раніше також влаштовувало теракт, під час якого терорист смертник підірвав разом із собою ще 14 осіб.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...