Сибір - територія КНР, або Як відреагує Москва на статтю китайських ЗМІ про експорт лісу з РФ

Місцеве населення Сибіру вважає, що ресурси з їх території нещадно розграбовують.

Китайці масово вирубують сибірські ліси. Ілюстрація:Derevo.ua

Сибір був захоплений монголами, а отже, є китайською територією. Якщо Росія відмовиться від експорту деревини в Китай, то ліс буде гнити, а росіяни шкодувати про свої дії. Китайський інтернет-портал "Цзіньжі Тоутяо" опублікував статтю, де вважає Сибір територією Китаю і висловлює подив протестами росіян проти експорту деревини в КНР, передають Патріоти України. Переклад матеріалу з китайського сайту був опублікований виданням ИноСМИ.

У всьому світі немає країн, які б завжди були налаштовані дружелюбно або, навпаки, завжди вороже одна до одної. У минулому Сибір був захоплений монголами і, по суті, є китайською територією.

Однак один з жителів даного регіону, організував колективний бойкот Китаю, зібравши двісті п'ятдесят тисяч підписів. Він домагається того, щоб протягом десяти років Росія припинила імпортувати в Китай деревину. Як же так вийшло? Насправді, сибірські ліси мають велику цінність для Росії. У Сибіру знаходяться безкраї реліктові ліси. Однак слідом за різким збільшенням обсягів зовнішньої торгівлі в останні роки тутешній ліс стали вирубувати у величезних масштабах.

Згідно з наявними даними Далекосхідного митного управління, в 2016 році обсяг експорту деревини та виробів з неї досяг 750 тонн, а їх загальна вартість склала 923 млн 900 тис. доларів. Протягом 2016 р 81% російської деревини було експортовано в Китай, 12.5% - до Японії і 4% - в Південну Корею. Незважаючи на те, що Сибір вважається скарбницею з невичерпними багатствами, місцеве населення все одно вважає, що сибірські ресурси грабують.

Так чи інакше, в тому, що стосується торгівлі деревиною між Росією і Китаєм, то вона завжди здійснювалася на основі принципу чесності та справедливості, ніколи не було шахрайства або шантажу. То чи справедливо звинувачувати Китай у подібних речах?

Крім цього, раніше, коли ще не був підписаний договір між Росією і Китаєм про торгівлю деревиною, величезна її кількість псувалася і гнила. А коли Китай почав закуповувати деревину, то у відповідь не тільки не отримав ніякої подяки, але, навпаки, росіяни почали звинувачувати його в порушенні екосистеми, безконтрольної вирубки лісів.

У минулому це китайська територія, а тепер вона перейшла іншій країні - Росії. Вся ця ситуація дуже зачепила почуття китайців і засмутила їх. Якщо росіяни дійсно дотримуються такої позиції, то Китай надалі більше не буде імпортувати російську деревину. Напевно не мине й кількох років, як росіяни почнуть шкодувати про свої дії - врешті, це країна, якій завжди всього мало.

"Вирок Януковичу й ницість колишнього міністра оборони Гриценка", - Снєгирьов

понеділок, 18 лютий 2019, 22:00

Підсумовуючи, хотів би зауважити, що влада, як за часів Януковича, так і після Революції гідності, у своїй спробі скомпрометувати людину, яка наважилися виступити із критичними матеріалами щодо її корупційних діянь, вдається до послуг політиків, які позиц

У ЗСУ багато поранених: Вечірній звіт штабу ООС

понеділок, 18 лютий 2019, 19:53

Ситуація в районі проведення ООС залишається під контролем українських військових. Патріоти України представляють зведення станом на 18:00 18 лютого 2019 року.