Керівництво Збройних Сил України вже в перші роки незалежності усвідомлювало небезпеку, яку представляє Російська Федерація; з метою протидії можливій агресії 1996 року було створено Північне оперативно-територіальне командування. Про це "Обозревателю" розповів екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, передають Патріоти України.
За його словами, незабаром після отримання Україною незалежності російська сторона стала озвучувати пропозиції про створення спільної з Україною системи протиракетної оборони - так само, як пізніше це було здійснено з Білоруссю. "Тоді я представляв ППО Збройних Сил, я їздив в Москву, вони приїжджали до нас, і вони постійно говорили: передайте, що ми готові разом будувати ППО", - розповів генерал.
Але вже тоді керівництво ЗСУ розуміло: "Для них було головне - зайти, а потім звідти спробуйте їх вигнати". У цьому контексті Романенко нагадав про те, що "після здобуття незалежності ми створили в Чернігові цілий округ проти Росії (Північне оперативно-територіальне командування. - Ред.), а потім, завдяки апологетам Росії в керівництві країни - в політичному і у військовому - він був розформований, разом з усіма частинами на сході України".
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...