The Guardian: загроза ядерного удару сьогодні вища, ніж за часів "холодної війни"

Агресивна поведінка Росії і КНДР, а також можливості кібервійськ повертають світові страх перед ядерною катастрофою.

Ілюстрація:fakty.ictv.ua

Ризик можливого ядерного удару через регіональний конфлікт, терористичної атаки або фатальної помилки сьогодні значно вищий, ніж це було за часів холодної війни в 70-х і 80-х роках ХХ століття. Про це сьогодні пише The Guardian, наводячи думку колишнього глави Пентагону Вільяма Перрі, який очолював американську армію в 1994-1997 роках, передають Патріоти України за матеріалами ZN,UA.

Він зазначив, що після розвалу СРСР був досягнутий значний прогрес у зменшенні можливості обміну ядерними ударами між США і Росією. "Можливість ядерного лиха сьогодні значно вища, ніж за часів холодної війни. Нова загроза з'явилася протягом останніх трьох років. Відновилася можливість обміну ядерними ударами між США і Росією. Не виключена можливість фатальних прорахунків або помилки", - вважає Перрі.

Також він звертає увагу на нові можливості кібератак, загрозливу ядерну програму КНДР і нестабільність між Індією і Пакистаном в Кашмірі. Крім того, через російське військове вторгнення в Україну, Сирію і її постійні провокації в повітрі над Європою сили РФ наближаються небезпечно близько до західних сил.

В останньому дослідженні група Global Zero, яка виступає за глобальний контроль озброєнь, проаналізувала 146 інцидентів за 21 місяць. З них експерти виділили два "особливо небезпечних" інциденти і 31 провокацію, яку вони класифікували як "нерутинне порушення, яке може швидко перерости в масштабний конфлікт".

Також Global Zero нарахувала 29 інцидентів між КНДР і Південною Кореєю, серед яких були щонайменше три випадки "дуже високого ризику". У Південній Азії експерти відзначили серйозні конфлікти між трьома країнами з ядерними арсеналами. Індія, Пакистан і Китай навіть вступали в сутички на кордоні недалеко від Кашміру.

Індія має перевагу над Пакистаном у звичайних озброєннях. Це підвищує ризик, що пакистанська армія може зважитися на ядерний удар. Однак найбільш тривожним стає наростання напруженості у відносинах між Росією і США. За 25 років після Холодної війни жодна з країн не застосовувала свій ядерний арсенал, але Вашингтон і Москва тримають свої ракети в бойовій готовності.

Президенту США Бараку Обамі знадобиться трохи менше 30 хвилин, щоб отримати супутникові знімки про наближення ворожих ядерних ракет і завдати у відповідь удар. Володимиру Путіну потрібно ще менше, оскільки він не буде чекати підтвердження з супутника, якого у Росії просто немає.

Він буде покладатися тільки на оперативну доповідь військових. "Ядерна зброя буквально чекає швидкого сигналу з комп'ютера, щоб вистрелити. І ракетам все одно, звідки надійде цей сигнал", - говорить колишній офіцер армії США Брюс Блер, який служив у ракетних військах і був відповідальний за запуск.

Ризик поглиблюється недосвідченістю. Президенти США та Росії, також як військове командування обох країн, що не займали свої посади під тиском загроз Холодної війни. Комунікація між НАТО і Росією сьогодні значно гірша, ніж в 70-х і 80-х роках.

Збивання російського Су-24 над Туреччиною стало першим випадком знищення літака РФ силами НАТО з часів війни в Кореї. "Це показало, як наша інституційна пам'ять і розуміння Росії атрофувалися. Ми повірили в нашу власну пропаганду про партнерство", - сказав неназваний чиновник в НАТО. На його думку, сьогодні існує велика ймовірність ядерного конфлікту між Заходом і Росією через помилки або прорахунки.

Експерти також звертають увагу на те, що потенціал кібернетичних воєн також зростає. Сьогодні кібератаки можуть вивести з ладу цілком невіртуальну інфраструктуру. Тому це також становить загрозу ядерних вибухів. "За часів холодної війни ми не бачили, як потужність кібератак зростає.

Дуже важко визначити ступінь такої загрози, але, здається, вона цілком реальна і все більш небезпечна", - вважає Перрі. На його думку, ніхто не може гарантувати, що за допомогою кібератаки хтось не отримає доступ до системи управління ядерною зброєю США або Росії і не запустить ракети сам.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...