У Росії зростає число громадян, які віддають перевагу економіці з держплануванням. На початок 2016 року такої точки зору дотримувалися більше половини (52%) росіян. Про це з'ясували дослідники з Інституту соціальної політики НДУ ВШЕ і Інституту соціології РАН, хоча у 2012 році частка прихильників Держплану не перевищувала 49%. Про це пишуть Ведомости, зазначають Патріоти України.
Дослідники говорять про те, що кількість таких громадян збільшується під час криз. За п'ять років частка прихильників ринкової моделі навпаки, скоротилася з 36% до 26%. Чим менше респонденти задоволені своїм матеріальним становищем і життям в цілому, чим нижче їх становище на шкалі матеріального добробуту, тим вище ностальгія за радянським минулим і тим менше вони довіряють бізнесу, відзначають автори дослідження.
Переважна більшість (80%) російських громадян переконані в тому, що встановлювати ціни на продукти харчування повинна держава, а не ринок. Дві третини опитаних заявили про те, що медичні послуги повинні бути державними. При цьому більше половини населення вважають, що держава повинна "забезпечувати роботою, будувати дороги, школи, дитячі садки та поліклініки і виконувати інші функції, що зачіпають інтереси громадян".
До бізнесу росіяни налаштовані не надто лояльно - близько 40% жителів країни не готові доручити бізнесу навіть організацію вивезення сміття і вважають, що робити це можуть тільки державні структури. В цілому до великого бізнесу в Росії ставляться гірше, ніж до малого і середнього, оскільки він асоціюється з "доходами обраних від продажу природних - а отже, народних - ресурсів". Зате малому і середньому бізнесу менше довіряють, оскільки з його представниками громадяни стикаються частіше - і, відповідно, краще бачать вади.
Через недовіру майже 40% російських громадян упевнені, що досягти взаєморозуміння між багатими і бідними в Росії неможливо. Вони звинувачують у нерівності підприємців, дратуються через їх багатство, вважають, що воно нажите нечесним шляхом. Велика частина населення просто не помічає спроб бізнесу вирішувати суспільні проблеми, йдеться в дослідженні. Лише 1-3% громадян переконані, що приватні компанії повинні мати пріоритет перед державними.
Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.
Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...