Це не рання юність: Учені назвали вік, в якому наша самооцінка сягає свого піку

Людська самооцінка поступово зростає протягом життя.
Самооцінка росте разом із нами. Фото: соцмережі.

Що старшими ми стаємо, то впевненішими почуваємось і тим більш високу самооцінку маємо. Тепер це офіційно підтверджено психологами, передають Патріоти України.

У нещодавній доповіді, опублікованій в американському науковому журналі Psychological Bulletin, йдеться про те, що людська самооцінка поступово зростає протягом життя, а її пік припадає на 60 років.

Щоб дійти такого висновку, вчені проаналізували понад 300 різних досліджень про самооцінку в різних вікових групах, враховуючи рік народження, стать і національність.

Як виявилося, наша самооцінка хвилеподібно зростає до 60 років і тримається на такому рівні приблизно до 70 років. У віці 70-80 років уявлення людини про важливість своєї особистості поступово погіршується і різко падає в 90 років.

Звісно, самооцінка - річ індивідуальна і суб'єктивна, кожна людина, в залежності від особистих обставин, відчуває себе значущою по-різному. Але, зазвичай, життєвий досвід допомагає людям менше звертати увагу на думку інших.

З іншого боку, психологи зазначають, що на низьку самооцінку в молодому віці в сучасному світі впливають соціальні мережі. Найчастіше висновки про свою значущість у суспільстві молоді люди роблять за кількістю лайків і коментарів. Вчені рекомендують не зациклюватися на віртуальній стороні життя.

Нові деталі справи Порошенка: Україна безкоштовно постачала в ОРДЛО електроенергію і воду?

субота, 22 січень 2022, 14:23

На моє переконання, водо- та- електропостачання на тимчасово окуповані території мали б бути припинені до моменту повного погашення заборгованості за спожиту воду й електроенергію. Або запропонована наступна схема взаєморозрахунків- вугілля в обмін на вод

Анексія Криму: СБУ має розслідувати злочинну бездіяльність колишнього військово-політичного керівництва України

п’ятниця, 7 січень 2022, 21:45

Якби українська влада захистила Крим, не було б війни на сході. Війна на Донбасі - це прямий наслідок бездіяльності офіційного Києва в Криму. Повідомляється, що Слідчі Головного слідчого управління СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального п...