За його словами, прихильники влади в Росії "захоплено" реагують на факт прирівнювання "паспортів" "ЛДНР" до паспортів України та "сприймають його як продовження курсу на фактичне включення Донбасу до складу Росії". "Але я не дуже в це вірю", - зауважив він.
Як переконаний політик, в такому випадку "Путіну доведеться нести повну відповідальність за Донбас, а очевидно, що він політично і економічно до цього абсолютно не готовий". "Зараз йому доводиться відправляти ешелони грошей на Донбас, а з урахуванням економічної кризи для російського бюджету це стає все більш і більш непосильною ношею. Крім того, фактичне приєднання Донбасу очевидно посилить конфронтацію із Заходом, посилить ізоляцію, яку Росії і так важко витримувати".
"Це той шматок, який Путін навряд чи зможе проковтнути", - заявив він. Політик також допустив, що "в перспективі абсолютно точно у Путіна виникнуть проблеми зі своєю групою підтримки "правого флангу", яка після приєднання Криму розраховувала на те, що Путін почне відроджувати імперію, дійде до Києва і піде далі".
"Коли стане ясно, що нічого подібного не трапиться, Путін, звичайно, отримає досить сильну опозицію і з цього флангу", - переконаний Яшин. Разом з тим він підкреслив: "Для Путіна Донбас як був важелем тиску на Київ, так ним і залишається. Немає завдання приєднання Донбасу до Росії - є завдання збереження нестабільності на Донбасі, щоб можна було нескінченно шантажувати, тиснути на Київ, на Брюссель, на Вашингтон і таким чином отримувати якісь політичні дивіденди ".
Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.
Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...