У Греції знайшли руїни міста, оспіваного Гомером, заснованого царем Агамемноном та поневоленими троянцями

Місто було розташоване на перетині торгових шляхів між Коринфом і Аргосом на півночі Пелопоннесу.

Давньогрецьке місто Тенея. Фото: Greece culture ministry.

Грецькі археологи вважають, що в південній частині Пелопоннесу їм вдалося розкопати давньогрецьке місто Тенея, який був заснований імовірно микенским царем Агамемноном і полоненими троянцями відразу після Троянської війни, повідомляють Патріоти України.

Датування Троянської війни досить спірне, але більшість дослідників відносять її до рубежу XIII-XII ст. до н.е. Дослідницькі роботи в околицях сучасного села Чіліомоді почалися в 2013 році, а свідоцтва існування тут Тенеі з'явилися після циклу розкопок, проведеного у вересні-жовтні цього року.
Археологи знайшли акуратно зведені стіни, а також глиняні, кам'яні і мармурові підлоги. Також було знайдено близько 200 рідкісних монет, в тому числі одна монета, призначена для оплати подорожі в загробне життя. Було виявлено сім могил, в тому числі одна з останками жінки і дитини. Поховання прикрашені вазами і ювелірними виробами. Знайдені предмети відносяться до IV століття до н.е.
Ведучий археолог Олена Кірка повідомила, що знахідки свідчать про значний добробут жителів Тенеі. За її словами, місто було розташоване на перетині торгових шляхів між Коринфом і Аргосом на півночі Пелопоннесу.


Джерело: ВВС

Рф зондує ґрунт для політичних торгів: тисне на Донбасі й чіпляється за «сухопутний коридор» з Криму.

понеділок, 15 серпень 2022, 23:03

Тим часом, Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє суперечливу інформацію, що росіяни можуть прискорити підготовку до "референдуму" з метою анексії окупованих територій України. Днями Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні попе...

Окупанти не можуть вийти на адмінкордони Донеччини й Луганщини: чому перенесли псевдореферендум в "ЛНР".

понеділок, 15 серпень 2022, 22:48

На мій погляд, основним театором військових дій найближчим часом буде саме Донецький напрямок. Це в першу чергу пов'язано з виконанням окупаційною армією другого етапу так званої "спецоперації". Триває сто шістдесят восьма доба героїчного протистояння ...