У Литві бояться російської пропаганди як прелюдії до вторгнення - The Guardian

У Вільнюсі висловлюють занепокоєння, що Москва вигадає собі міф, яким виправдає анексію литовської території, як це вона зробила Криму.

У Литві бояться російської пропаганди. Ілюстрація:www.dialog.ua

Сержант відділу стратегічних комунікацій Міноборони Литви Томас Сепоніс вважає, що країні реально загрожує створення проросійських "республік" Росією. Про це він розповів в інтерв'ю виданню The Guardian, передають Патріоти України.

За його словами, російські політики заговорили про "Новоросію" ще в 2003 році. Однак тоді на це ніхто не звернув увагу. За його словами, в ЗМІ і соцмережах кремлівські діячі ставлять під сумнів право Литовської республіки на існування і намагаються переконати, що в країні нібито утискають права російськомовних. У якості прикладу Сепоніс наводить висловлювання лідера ЛДПР Володимира Жириновського. "Він вважає, що східна частина Литви повинна відійти до Білорусі, а західна — до Росії", — зазначив військовий.

Сепоніс розповів, що його команда знайшла в Facebook акаунти з картами Балтійського регіону, де на місці розташування Литовської республіки зображені аналоги так званих "ДНР" і "ЛНР". Він зазначає, що на перший погляд карти здаються фахівцям абсурдними, однак при правильній подачі вони можуть бути дієвим інструментом.

"Вам не обов'язково видавати стовідсоткову брехню. Досить підкинути вибіркову інформацію — і ось у вас вже відмінні карти на руках. Не всі ж є істориками і політиками, а пересічні громадяни погано розбираються в таких речах", — розповів Сепоніс.

При цьому він зазначив, що кожен громадянин Литви є потенційною мішенню для ворожої пропаганди.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...