Державна прикордонна служба України виявила дві захоплені Російською Федерацією українські бурові установки у виключній (морській) економічній зоні України в Чорному морі і зафіксувала їх роботу. Про це на прес-конференції в Одесі повідомив перший заступник начальника – начальник штабу Південного регіонального управління Держприкордонслужби України генерал-майор Віктор Бабюк, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.
За його словами, 30 листопада та 1 грудня прикордонники провели спеціальну морську операцію з висвітлення обстановки у виключній (морській) економічній зоні України в районі Одеського газового родовища, в Північно-Західній частині Чорного моря.
На першому етапі операції для проведення повітряної розвідки зазначеного району було залучено літак ВМС України. "На світанку 1 грудня за 65 миль на південь від Одеси кораблем Морської охорони «Григорій Куроп’ятников» виявлено дві самопіднімальні бурові установки (СПБУ), захоплені Росією в період окупації Автономної Республіки Крим", – сказав Бабюк.
Він зазначив, що на порушення міжнародних правил мореплавання суднокоманди та інші, які перебували на платформах СПБУ, зокрема й озброєні особи, не відповідали на неодноразові запити українських прикордонників, які подавалися на загальноприйнятому радіочастотному каналі.
Як зазначив начальник штабу I-го загону Морської охорони капітан I рангу Ігор Зап’янцев, невдовзі в район Одеського газового родовища підійшов російський військовий корабель, який на порушення норм міжнародного морського права здійснив небезпечне маневрування поблизу українського корабля. «Завдяки вмілим діям нашого екіпажу вдалося запобігти зіткненню кораблів», – наголосив Зап’янцев.
"Григорій Куроп’ятников" зафіксував порушення Російською Федерацією норм міжнародного морського права. Відповідні процесуальні та інші документи передано представникам правоохоронних органів, прокуратури. Крім того, зафіксовано факт зміни державою-агресором навігаційних даних і назви захопленої СПБУ і незаконне використання на ній російського прапора.
За ініціативою Адміністрації Держприкордонслужби в морському поході взяли участь представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, СБУ, Національної поліції в АР Крим, «Нафтогазу» і «Чорноморнафтогазу», прокуратури АР Крим, та військової прокуратури Південного регіону, екологічної інспекції.
Як наголосив Бабюк, задокументовані результати морської операції встановленим порядком буде надано уповноваженим державним органам для посилення позиції України в міжнародних судових процесах проти Російської Федерації.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...