Учені заявили, що кава може викликати проблеми зі слухом

Щоправда, тим, хто дозволяє собі лише одну-дві чашки в день, нічого не загрожує.

Ілюстрація: zanimatelno.com

Щоденне споживання кави може виявитися небезпечним для здоров’я, оскільки кофеїн блокує механізм відновлення слуху після тимчасового пошкодження гучними звуками виробництва, музики або гулу літака, заявили вчені із Університету Макгілла, повідомляють Патріоти України.

"Наше дослідження підтвердило, що вплив гучних звукових стимулів в поєднанні з щоденним споживанням 25 мг/кг кофеїну мало чітко негативний вплив на відновлення слугу", - зазначив професор Фейсал Зававі, отоларинголог і член лабораторії з вивчення проблем слуху Університету Макгілла.

За його словами, коли вухо піддається впливу гучного шуму, слух може постраждати за рахунок зсуву шумового порогу. Таке порушення є оборотним протягом перших 72 годин, але тільки за певних умов.

Так, команда доктора Зававі протестувала теорію на тваринах, здійснюючи на них вплив звуком до 110 дБ - за аналогією з шумом гучного концерту - протягом однієї години. Половині піддослідних разом з їжею давали кофеїн.

Виявилося, що у перший день експерименту не було ніякої різниці між слухом груп, які вживали і не вживали кофеїн. Але після восьми днів випробувань, група, яка споживала регулярні дози кофеїну, продемонструвала значне погіршення слуху в порівнянні з іншою половиною.

Згідно з проведеними дослідженнями, максимально рекомендована доза споживання кофеїну, яка не спричинить шкоди здоров’ю, становить 3 мг/кг в день, що дорівнює приблизьмо восьми чашкам кави. У той же час багато газованих напоїв значно перевищують ці показники, вміщуючи понад 200 мг кофеїну в пляшці, попереджують вчені.

Загострення військового протистояння буде не тільки на донецькому напрямку

вівторок, 20 серпень 2019, 19:27

Тільки-но Україна озвучила пропозиції щодо нормандського формату, на окупованих територіях Луганської області відразу розпочалися масштабні батальйонно-тактичні навчання на трьох полігонах. Мовиться про серйозне накопичення сил, водночас за легендою відпр

"Буквально за тиждень вартість будівництва підстанції "Кремінська" на Луганщині із 2 млрд грн зменшилася до 1,3 млрд грн", - Снєгирьов

субота, 17 серпень 2019, 20:18

13 серпня 2019 року на пресконференції в Києві операційний директор "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив про те, що НЕК "Укренерго" завершить будівництво підстанції (ПС) 500/220 кВ "Кремінська" (Кремінна, Луганської обл.) до кінця травня 2020 року. ...