"В обхід усіх санкцій та заборон": "Бориспіль" купив у росіян детектори вибухівки

Сертифікацію детекторів вибухових речовин проводили з порушеннями законодавства, у зв’язку з чим "Проектно-технічний центр" переміг у тендері, надавши недостовірні дані.

Аеропорт "Бориспіль". Фото: www.5.ua.

Прокуратура Києва розслідує придбання аеропортом "Бориспіль" у 2015 році детекторів вибухових речовин російського виробництва на 4,31 млн грн. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м. Києва від 8 вересня, пишуть"Наші гроші". Новину передають Патріоти України.

У вересні 2014 року уряд постановою №829-р заборонив придбання за державні кошти товарів, робіт і послуг у компаній з Росії. У грудні 2015 року держпідприємство "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" провело тендер на детектори вибухівки, переможцем якого стало ТОВ "Проектно-технічний центр".

Фірма стверджувала, що продає обладнання "Inward Detection". Однак встановлено, що фактичним виробником є російська компанія "Діагностік-М", а чеську фірму було створено з метою реалізації російської продукції на території України.

Також повідомляється, що сертифікацію детекторів вибухових речовин проводили з порушеннями законодавства, у зв’язку з чим "Проектно-технічний центр" переміг у тендері, надавши недостовірні дані.

Слідчі вважають, що схему організував директор фірми "Проектно-технічний центр". Також до схеми було залучено службовців МА "Бориспіль", Державіаслужби і Державної фіскальної служби.

У подальшому, за інформацією слідчих, 4,3 млн грн. перерахували фірмі, яку контролює резидент із Росії. "Проектно-технічний центр" зареєстровано на Сергія Мухіна, раніше співзасновником також був Віталій Бурмістров. Директорами фірми в останні роки були Ігор Кухаренко, Сергій Мухін, Віталій Бурмістров, Сергій Зорін.

Чеська компанія "Inward Detection" записана на Володимира Усачова з Москви. Слідство хоче перевірити можливі зловживання і на інших тендерах аеропорту "Бориспіль".

Йдеться про контракт із ЗАТ "ESSPO" вартістю 13,7 млн. грн. Слідчі мають інформацію, що службові особи аеропорту "Бориспіль" сприяли перемозі компанії, можливо шляхом заміни конвертів тендерної пропозиції. Інша закупівля – послуги харчування пасажирів у ПП "ТІДІ Лтд" на 42,3 млн. грн. Прокурор вважає, що тендер мав дискримінаційну вимогу, яка минулого року була відсутня, – виконання типових контрактів.

Зміна технічного завдання дала можливість вказаній компанії отримати перемогу. Крім того, послугами бізнес-зали терміналу "Д" користується значно менше людей, ніж передбачено у сумі закупівлі. Переможець тендеру щодо протильодотворної рідини для протикригової обробки повітряних суден вартістю 63,5 млн грн. "Franstir, s.r.o." постачає товар за завищеними цінами.

Переможцем тендеру з будівництва насосно-фільтраційної станції ЦЗС стало ТОВ "ТК Сервістех" з ціною 92 млн грн. Прокуратура стверджує, що підприємство завищує обсяги виконаних робіт, порушує будівельні норми, що в майбутньому може унеможливити введення об’єкта в експлуатацію.

23 серпня суд призначив ревізію фінансово-господарської діяльності аеропорту "Бориспіль" за період з 01.01.2015 по 23.08.2016 щодо вищезгаданих тендерів. Державній аудиторській службі дали 15 днів на перевірку. Але у зв’язку з великим обсягом документів прокуратура звернулась до суду про продовження строку ревізії. Суд задовольнив клопотання і продовжив ревізію на 5 днів із 17.09.2016.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...