В умовах санкцій та в ізоляції від світу: Російська окупація дорого обходиться Криму - Bloomberg

Торгівлі з материковою Україною і світом немає, зате є російська пропаганда про ворожих американців.

Ілюстрація:24tv.ua

Будівництво моста через Керченську протоку триває. Спорудження має стати символом російської анексії українського півострова Крим, яка відбулася три роки тому. Але незважаючи на те, що Володимир Путін назвав будівництво пріоритетом, міст навряд чи вирішить всі кримські біди. Поки окупованому півострову доводиться жити в умовах санкцій, ізоляції від світу і дорогої вартості життя, яка випливає з попередніх двох причин. Про це пише Bloomberg, нагадуючи про те, як Росія анексувала Крим і розпалила війну на Сході України, передають Патріоти України.

Недавній візит журналістів американського видання показав, що багатьом кримчанам важко вести бізнес в умовах міжнародної ізоляції.

Туристи з України перестали приїжджати. Банки не видають кредити. Глобальні торгові мережі покинули півострів. Москва вкладає багато грошей в інфраструктуру Криму, ремонтуючи дороги і лікарні, а також будуючи міст. Тим часом сфери, яким потрібна інфраструктура, переживають важкі часи. Наприклад, Україна більше не купує кримську рибу через анексію, а Росії вона теж не потрібна. Причина в ціні. Єдиний спосіб перевезти рибу в Росію - це на поромі через Керченську протоку. Це коштує тисячу доларів за танкер. Російський уряд ввів субсидії на перевезення. Але це не допомогло.

"Рибальський промисел в Керчі повністю зупинився. Україна була нашим єдиним ринком. Росія не хоче нашу рибу, тому що їхня така ж, тільки дешевша", - сказала виданню кримчанка Любов. Деякі кримські товари, наприклад вино, переживали короткий період підйому. Але ейфорія пройшла.

"У 2014 році бізнес йшов вгору. Було дуже легко продавати на російському ринку. А тепер це запекла боротьба", - каже Марина Классовая з Satera Winery, додаючи, що конкуренти навіть деколи намагаються підірвати репутацію Криму, щоб ускладнити вихід кримських виноробів на російський ринок. Але проблема не тільки в експорті, а й в імпорті. Критично важливі товари, такі як пальне і продукти харчування теж доводиться транспортувати до Криму через той же паром.

І ціни через це ростуть. Тим часом, російський уряд розповідає "хороші новини" з анексованого Криму. В офіційних звітах говориться про зростання потоку туристів до 5,6 мільйонів чоловік, а також про збільшення ВВП півострова на 8,5%. Втім, Москва не говорить про падіння роздрібної торгівлі на 7,6% тільки за минулий рік. Брокер з нерухомості з Севастополя Сергій каже, що ціна житла в Криму в минулому році підскочила, тому що російські чиновники і військові, які приїхали після вторгнення, почали перевозити свої сім'ї.

Власне, реклама нерухомості в Ялті спрямована, в першу чергу, на багатих росіян. Багато кримчан живуть подвійним життям, погоджуючись з російськими законами і бюрократією, але подорожуючи на материкову Україну, щоб побачитися з родичами і отримати європейські або американські візи.

Тим часом, українці припинили їздити на відпочинок до Криму, за винятком окремих випадків. І курортний сезон, який до анексії тривав шість місяців, тепер скоротився максимум до двох. Адже росіяни приїжджають з примусу або за власним бажанням до Криму тільки в липні-серпні. Видання пише, що багато кримчан розповіли, що їм не вистачає свободи автономного статусу в складі України. Він часто означав відсутність регулювання бізнесу.

Але інші опитані на вулиці люди хвалили те, як Росія вкладає гроші в ремонт інфраструктури. Крім економічного виміру, кримчани розповіли Bloomberg, що російський контроль коштував їм деяких свобод. Київ і правозахисні групи звинувачують Росію в переслідуванні кримських татар і українців в Криму. Активістів, які чинять опір російської анексії, затримують, викрадають, катують, кидають до в'язниць і закривають у психлікарнях. Ці звинувачення прозвучали і в Міжнародному суді ООН. Але Росія заперечує всі звинувачення правозахисників, заявляючи, що Міжнародний суд нібито не має юрисдикції розглядати такі питання.

З точки зору культури, Крим теж змінюється. І це особливо відчутно, якщо піти на екскурсію в колишню таємну базу субмарин часів СРСР в Балаклаві. На початку 2000-х Міністерство оборони України розсекретило це місце, перетворивши в музей Холодної війни. У ті часи тут розповідали про небезпеку ядерної зброї.

Тепер музей служить іншим цілям. Гід розповідає відвідувачам про те, як США нібито намагаються розв'язати війну проти Росії. А санкції, які Захід ввів проти Москви за військову агресію проти України - це лише "перший залп". "Всі наші туристи - росіяни. Більшість з них", - сказав колишній радянський моряк, який тепер працює гідом в музеї. "Добре, що тут тепер немає іноземців. Їх було занадто багато", - додав він.

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...

Укргідрометцентр уточнив прогноз погоди на неділю, 9 квітня

неділя, 9 квітень 2023, 5:55

У неділю, 9 квітня, погода буде хмарною з проясненнями. У переважній частині країни практично весь день дощитиме, подекуди з грозою. Температура в Україні коливатиметься від 7° морозу вночі до 15° тепла вдень. Про це повідомив Український гідрометеорол...