Лікарі Центрального військового госпіталю в Києві повідомляють про брак донорської крові для лікування поранених. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на 5 канал.
Це не нова проблема, однак, за словами лікарів, зараз якраз період, коли бажаючих поділитися з пораненими кров'ю стало менше. Медики нагадують, що війна нікуди не зникла, поранені є, а значить госпіталю потрібні донори.
450 грамів крові - це одна доза для пацієнта, причому легкого. Запасів крові для важкопоранених - небагато. "Важкі хворі, скажімо так, поранені військовослужбовці - на них може йти весь запас крові, який був у нас збережений. У нас були випадки, коли на одного хворого в нас пішло близько 30 доз крові", - розповідає заступник начальника Центру крові військового госпіталю Міноборони Андрій Собченко.
За 2 години до військового госпіталю прийшли тільки 2 донори. Медики кажуть, що охочих здавати свою кров небагато, а от кількість хворих, які потребують - щоразу збільшується. З початком війни в Україні та першими пораненими, згадують медики, стояли черги донорів. Зараз ситуація майже критична.
"На сьогодні зменшилася кількість самих бажаючих здавати кров. Нам доводиться їздити по військових частинах і там проводити забір крові", - зазначив Собченко. Особливо не вистачає столичному військовому госпіталю крові з негативним резус-фактором. Донорів у госпіталі чекають зранку і до обіду щодня, крім п'ятниці і вихідних.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...