Закон не для них: Експерт розповіла, як українські прокурори ухиляються від люстрації

Працівники прокуратури ховаються від перевірок переведеннями в інші райони або отриманнями статусу учасника бойових дій.

Тетяна Козаченко. Фото:www.theinsider.ua

Директор департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко заявила, що українські прокурори намагаються уникнути люстрації всілякими методами, в тому числі переведенням на інше місце роботи. Також, не реагують на вимоги провести люстрацію в ДФС, де 42% персоналу центрального апарату підпадають під люстрацію, але працюють. Про це вона розповіла під час засідання антикорупційного комітету Верховної Ради, передають Патріоти України з посиланням на Слово і Діло.

"1,5% прокурорів підпадають під люстрацію, всього лише 401 чоловік. Але частина досі працюють виконуючими обов'язки прокурора Києва. За рішенням суду", - пояснила Козаченко.

За її словами, інших прокурорів ховають від перевірок переведеннями в інші райони або наданням статусу учасника бойових дій. Козаченко також повідомила, що даних про люстрацію в Службі безпеки України майже немає. У той же час в Міністерстві внутрішніх справ тільки 300 чоловік потрапили під закон про очищення.

"У Державній фіскальної службі 700 осіб підпадають під люстрацію. У той же час 42% центрального апарату підпадають під люстрацію, але працюють", - додала вона.

Крім того, директор департаменту розповіла, що троє суддів відновлюють на посадах люстрованих осіб. "Суди дають індульгенції чиновникам, навіть до люстраційної перевірці. Посада передається у власність?", - зазначила Козаченко.

Козаченко повідомила про подачу заяв до Вищого адміністративного суду 22 люстрованими суддями, 8 з яких суд вже відновив нібито через термін давності позову.

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...