Російський зенітно-ракетний комплекс С-400 прибув у розташування ракетного полку 4-ї армії Військово-повітряних сил і протиповітряної оборони, який дислокваний в Криму. Переозброєний полк візьме участь у військових навчаннях "Кавказ-2016" Південного військового округу. Про це пише depo.ua, інформують Патріоти України.
Дії Путіна виглядають досить зрозуміло, оскільки не так давно стало відомо, що в країнах Балтії і Польщі можуть розташувати системи протиповітряної оборони Patriot - основа тактичної складової ППО США і країн НАТО. У свою чергу основою і гордістю росіян є саме ЗРК С-400.
В жовтні Німеччина і Нідерланди планують випробувати систему Patriot. Навчання пройдуть на острові Крит. Під час них планується провести запуск більше 40 ракет-перехоплювачів, а потім Німеччина і Нідерланди могли б передати двосторонній противоракетний підрозділ у розпорядження НАТО. І той, в свою чергу, буде розташований у Польщі і Балтії.
Розміщення ППО у Східній Європі цілком входить у стратегію НАТО і, зрозуміло, що однією відправкою батальйонів до країн Балтії та Польщі альянс не обмежиться.
Росія ж у свою чергу продовжує грати м'язами і перекидання C-400 у Крим має на меті показати здатність захищати бази Чорноморського флоту на півострові.
Patriot проти "Тріумфа"
ЗРК "Patriot" призначений для прикриття великих адміністративно-промислових центрів, військово-морських і військово-повітряних баз від всіх існуючих засобів повітряного нападу. Комплекс здатний одночасно виявляти більше 100 повітряних цілей, безперервно супроводжувати вісім обраних з них, здійснювати підготовку вихідних даних для стрільби, пуск і наведення до трьох ракет на кожну ціль. Ракети для базових модифікацій Patriot - Pac-1 й Pac-2 мають дальність пуску до 160 км. Здатний вражати будь-які літальні апарати, крилаті і балістичні ракети на висоті 24 км.
ЗРК С-400 "Тріумф" виконує ті самі функції,здатний вражати будь-які літальні апарати, а також крилаті і балістичні ракети на висоті до 35 кілометрів.
На що здатне НАТО
Зрозуміло, що брязкання Путіним зброєю не минає безслідно і в НАТО вже готова відповідь. Якщо говорити про 2014-й рік і початок війни в Україні, то Альянс тоді виглядав менш підготовленим до швидкої мобілізації в умовах війни з Росією. Але сьогодні варто відзначити кілька моментів, які дають зрозуміти, що НАТО не витрачало два роки війни в Україні дарма.
Окрім розташування сил у Східній Європі, на базі 16-ї десантно-штурмової бригади Великої Британії і 82-ї повітряно-десантної дивізії США на сьогодні сформоване високомобільне угруповання військ. Найцікавіше, що передові загони угруповання мають вступити у бій через 16-18 годин від початку конфлікту.
Угруповання має на озброєнні бойові танки "Abrams", БТРи, вертольоти, засоби ППО і той сай ЗРК "Patriot". Варто зазначити, що головна мета угруповання виключно стримувати ворога і забезпечити умови для розгортання основних сил НАТО, які мають бути готові до ведення повномасштабної війни протягом 2-х максимум 4-х днів.
Варто нагадати, що напередодні Варшавського саміту, де була прийнята нова стратегія дій, в тому числі розміщення військ у Східній Європі, НАТО провело масштабні навчання "Анаконда-16" на території Польщі, в яких взяли участь 31 тис. військових, в тому числі й з України, понад 3 тис. техніки, літаків і кораблів. У той же час в рамках навчань "Удар шаблі", відпрацьовувалося оперативне перекидання сил НАТО в країни Балтії, Румунію і Болгарію, а також переміщення додаткових сил армії США в Європу в рамках маневрів "Швидка відповідь".
Тому путінське брязкання зброєю, яке могло налякати Європу в 2014-у році, сьогодні не є страшилкою для членів Альянсу.
В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...
Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...