Жахлива помилка: Площа лісових пожеж в Україні зросла вдесятеро, а кількість охоронців лісу прямо пропорційно зменшилася - ЗМІ (відео)

Половина лісників країни не отримує зарплатні через помилку чиновників.

Ілюстрація:ifforestry.gov.ua

Площа лісових пожеж в Україні зросла вдесятеро, а кількість кадрів охоронців лісу зменшилася прямо пропорційно. Лісників сходу та півдня забули записати в програму видатків державного бюджету, тож тепер свою зарплату змушені перераховувати для них лісники заходу та центру України. Про це йдеться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України.

Леонід Прокопюк завідує Фастівським лісом 35 років і увесь цей час він віддавав зарплату лише дружині. Але вже півтора року змушений ділитися з колегами, бо ті не отримують зарплату – коли формували держбюджет, про них забули. "Це десь 800-900 гривень. Це я вже 2800 десь віддав", - каже він.

Лісники Миколаївщини, Херсонщини Одещини та інших регіонів неодноразово зверталися по гроші і до Верховної Ради, і до Кабміну, доходило і до президента – але там на зарплату іншим не скидаються, допомагає тільки лісове братство. "Управління лісового та мисливського господарства з початку року нам вже перерахувалися з трьох областей більше 5 мільйонів – це допомога", - розповів начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко.

До ТСН потрапила так звана рознарядка – таблиця, хто з прибуткових лісгоспів і скільки має виділити на підтримку злиденних регіонів. Ідеться про десятки мільйонів неофіційних гривень. У Держлісагентстві визнають, що така допомога є, але кажуть, що вона не примусова, а добровільна. "Держлісагентство не надсилає зобов'язуючих листів. Це нонсенс. Це не лист – там немає підпису, шапки", твердить заступник голови відомства Володимир Бондар.

Через недофінансування люди звільняються – у херсонських лісах на 124 тисячі гектарів залишилися 33 лісники. Натомість кількість пожеж у порівняні з минулим роком виросла в 5 разів, а їх площа – в 10 разів. Кабмін тим часом вирішив підшукати для лісу нового господаря – приватного. Мінекономіки підрахувало, що в Україні 333 лісових господарства, і якщо влада їх таки вирішить продати, то вже тільки з одного дерева новий власник збере непоганий урожай. "Мінімум десять тисяч гривень, якщо його розпиляти і зробити продукцію з нього – гарне дерево", - каже директор навчально-наукового інституту лісового господарства Петро Лакида.

Ліс у Фастові його головний лісничий оцінює в понад мільярд. Адепти концесії лісів іще не порахували майбутні прибутки для держави, та й узагалі не впевнені в своїх намірах. Щоби віддати ліси в концесію – потрібно цілком змінювати законодаство.

У відповідь на уточнювальне запитання автор ідеї - заступник міністра - ображається. "Вимушений припиняти цей діалог, тому що ви намагаєтеся розвести мене на те, що відбувається якась халепа. Тут немає зради. Я шкодую, що у нас ця розмова, я вам чесно скажу", - заявив Максим Нефьодов.

Боротьбу з браком кадрів, лісовими пожежами та безгрошів'ям вирішили відкласти доти, доки не вирішать принципового питання – здавати ліс у концесію чи ні. В уряді обіцяють визначитися до кінця цього року.

Вбила рідкісна хвороба: Відомий український футболіст помер у 45 років (фото)

неділя, 28 травень 2023, 12:27

На 46-му році життя після тривалої боротьби з невиліковною хворобою помер колишній футболіст запорізького "Металурга", "Чорноморця" та "Оболоні" Дмитро Каряка, повідомили на його сторінці у Facebook ексодноклубники гравця, передають Патріоти України. Щ...

Укргідрометцентр уточнив прогноз погоди на неділю, 9 квітня

неділя, 9 квітень 2023, 5:55

У неділю, 9 квітня, погода буде хмарною з проясненнями. У переважній частині країни практично весь день дощитиме, подекуди з грозою. Температура в Україні коливатиметься від 7° морозу вночі до 15° тепла вдень. Про це повідомив Український гідрометеорол...