Змусити агресора поступитися: Генерал оцінив створення військової бази ВМС України в Азовському морі

Потужність російського флоту набагато більша за український, проте через мілководдя в Азовському морі, РФ не зможе використовувати свої сили на повну потужність, зазначив експерт.

Ілюстрація:qha.com.ua

В Україні є можливості побудувати військово-морську базу в Азовському морі, яка стане серйозним опонентом Росії і змусить агресора піти на поступки. Про це розповів генерал-лейтенант, ветеран зовнішньої розвідки Василь Богдан, зазначають Патріоти України.

"Росія там створила свою корабельно-катерну групу, яка налічує 40 одиниць техніки на озброєнні, а також ракети типу американських "Томагавк", під назвою "Калібр". Росія зміцнює свої мілітаристські можливості, і не виключається можливість, або спроба, здійснити десант на українське узбережжя Азовського моря в районі Маріуполя або Бердянська", - вважає він.

За його словами, заходи щодо військового зміцнення українського узбережжя Азовського моря відбувалися і раніше, і про створення військово-морської бази говорилося ще місяць тому.

"Україна буде здатна створити відповідну структуру у вигляді цієї військово-морської бази, яка буде серйозним опонентом Росії в Азовському морі, і призведе до того, що наш агресивний, терористичний сусід змушений буде піти на поступки, сісти за стіл переговорів, і в контексті тих ж мінських домовленостей і міжнародного права вирішити ті питання, які існують. Головне - забратися з Донбасу і Криму", - вважає генерал-лейтенант.

Богдан згоден, що потужність російського флоту набагато більша за український, проте через мілководдя в Азовському морі, РФ не зможе використовувати свої сили на повну потужність. До того ж, зміцненню військово-морських сил України будуть допомагати західні партнери, вважає він.

"Є домовленості з американською стороною про те, щоб зміцнити нашу обороноздатність в контексті захисту морського і повітряного простору. Вони вже нам надають два військові катери типу Island, і я думаю, що вони будуть розміщені в Азовському морі. Не виключаю і інші можливості, пов'язані , по-перше, по зміцненню нашої протиповітряної оборони, і по зміцненню нашого морського простору", - повідомив Богдан.

На думку генерал-лейтенанта, за рахунок стратегічної співпраці, яка у нас намітилася і з США, і окремими країнами ЄС, Україна зможе протягом року-двох створити там військово-морську групу.

"Я думаю, що це буде 2018-2019 рр. Включно. Не впевнений, що до кінця цього року все буде так ефективно і класно зроблено, але ті основні речі, які потрібні - будуть створені. А вже що стосується наповнення військовими одиницями, це вже питання буде іншого року, я думаю, в наступному році", - резюмував він.

Джерело: Обозреватель

Як вибрати пароочисник для дому

вівторок, 24 вересень 2024, 17:19

В сучасній оселі з'являється все більше техніки, яка суттєво полегшує щоденне прибирання. Очищення поверхонь без використання хімічних засобів стає можливим завдяки пароочиснику. Ефективний у боротьбі з брудом, мікробами та пилом, прилад чудово підходи...

ТОП-3 поради по вибору ременя до авто з дизельним двигуном

п’ятниця, 23 серпень 2024, 8:50

Ремінь газорозподільного механізму (ГРМ) - забезпечує синхронну роботу клапанів і поршнів, контролюючи їхній рух. Якщо ремінь ГРМ виходить з ладу, це часто призводить до серйозних пошкоджень двигуна. У дизельних автомобілях, де двигуни працюють під під...