100 днів Уряду Гройсмана і передчуття паралічу, - Віталій Портніков

Злощасний дрон, який літає над залом засідань парламенту - це не стільки символ того, що конфлікти між недавніми партнерами по коаліції набувають системного характеру, скільки доказ того незаперечного факту, що у коаліції реально не вистачає голосів.

"Я вам покажу як управляти державою!" - Володимир Гройсман. Скріншот.

Дискусія про результати перших 100 днів перебування при владі Кабінету Володимира Гройсмана, як правило, зводиться до розмови про те, чого зміг і чого не зміг домогтися новий уряд. Однак насправді потрібно говорити не про уряд, а про парламент. Адже відбулася не просто зміна прем'єра, а якісне скорочення урядової коаліції. Про це пише в своєму блозі Віталій Портніков, передають Патріоти України.

Якщо уряд Арсенія Яценюка одразу після позачергових виборів міг спиратися на підтримку відразу п'яти парламентських фракцій - про такий результат до голосування не можна було навіть і мріяти! - то уряд Володимира Гройсмана міг розраховувати тільки на БПП і "Народний фронт", причому цим фракціям довелося "доукомплектовуватися" для того, щоб уряд зміг розпочати роботу.

На практиці це означає те, що прийняття принципових рішень всі ці 100 днів завжди стикалося з труднощами і компромісами. Злощасний дрон, який літає над залом засідань парламенту - це не стільки символ того, що конфлікти між недавніми партнерами по коаліції набувають системного характеру і з'являється опозиція, реально заточена вже не на пошук компромісів, а на проведення виборів за всяку ціну - скільки доказ того незаперечного факту, що у коаліції реально не вистачає голосів. І кожне голосування вимагає підтримки депутатських груп, у яких свої інтереси. У тому числі і економічні. А коли ці інтереси стикаються з інтересами груп по владі, то замість реформ виходить узгодження лобіювання.

За 100 днів стало очевидним, що коаліція повинна знайти в парламенті резерви для свого розширення - тим більше, що сьогодні позиція "Самопомочі" чітко відрізняється від позиції радикалів і БЮТ і з'являється шанс для знаходження взаєморозуміння. Але якщо цього взаєморозуміння не буде, уряд - якими б не були його наміри - буде вічним заручником у напівпаралізованого парламенту. А це - прямий шлях до справжнього паралічу влади.

"Версія виглядає більш стратегічною": Дипломат пояснив, навіщо Трамп виконує забаганки Путіна

неділя, 23 лютий 2025, 19:02

Різка риторика президента США Дональда Трампа щодо України викликана тим, що Київ не хоче йти на невигідні для себе умови закінчення війни, а також тим, що у Вашингтоні живуть ілюзіями, що зможуть зруйнувати дружбу Росії та Китаю. Таку думку в етері Ес...

Потреба перехоплювати лідерство від непослідовного Трампа: Велика Британія третьої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну готує найбільший пакет санкцій

неділя, 23 лютий 2025, 18:14

Велика Британія 24 лютого, у третю річницю повномасштабного вторгнення в Україну, оголосить про найбільший пакет санкцій проти Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Британії Девід Леммі, передають Патріоти України з посиланням на DW. «Завтра я...