Дискусія про результати перших 100 днів перебування при владі Кабінету Володимира Гройсмана, як правило, зводиться до розмови про те, чого зміг і чого не зміг домогтися новий уряд. Однак насправді потрібно говорити не про уряд, а про парламент. Адже відбулася не просто зміна прем'єра, а якісне скорочення урядової коаліції. Про це пише в своєму блозі Віталій Портніков, передають Патріоти України.
Якщо уряд Арсенія Яценюка одразу після позачергових виборів міг спиратися на підтримку відразу п'яти парламентських фракцій - про такий результат до голосування не можна було навіть і мріяти! - то уряд Володимира Гройсмана міг розраховувати тільки на БПП і "Народний фронт", причому цим фракціям довелося "доукомплектовуватися" для того, щоб уряд зміг розпочати роботу.
На практиці це означає те, що прийняття принципових рішень всі ці 100 днів завжди стикалося з труднощами і компромісами. Злощасний дрон, який літає над залом засідань парламенту - це не стільки символ того, що конфлікти між недавніми партнерами по коаліції набувають системного характеру і з'являється опозиція, реально заточена вже не на пошук компромісів, а на проведення виборів за всяку ціну - скільки доказ того незаперечного факту, що у коаліції реально не вистачає голосів. І кожне голосування вимагає підтримки депутатських груп, у яких свої інтереси. У тому числі і економічні. А коли ці інтереси стикаються з інтересами груп по владі, то замість реформ виходить узгодження лобіювання.
За 100 днів стало очевидним, що коаліція повинна знайти в парламенті резерви для свого розширення - тим більше, що сьогодні позиція "Самопомочі" чітко відрізняється від позиції радикалів і БЮТ і з'являється шанс для знаходження взаєморозуміння. Але якщо цього взаєморозуміння не буде, уряд - якими б не були його наміри - буде вічним заручником у напівпаралізованого парламенту. А це - прямий шлях до справжнього паралічу влади.
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...