Незважаючи на дуже складні виклики, Україна має вже важливий прогрес у протистоянні російській агресії, а також здійснила перші кроки реформ, але для того, щоб заручитися підтримкою Заходу, потрібно пройти ще чималий шлях. Про це колишній посол США в Україні та експерт Інституту Брукінгса Стівен Пайфер пише на сторінках Newsweek, передають Патріоти України з посиланням на ZN.ua.
Він упевнений, що США і Європа повинні підтримувати Україну, оскільки її успіх або поразка дуже сильно вплине на майбутнє всієї Європи і європейської системи безпеки. "Але варто зробити застереження: Київ не повинен приймати цю підтримку як належне. Те, що українські лідери будуть чи не будуть робити, вплине на цю підтримку і на те, чи з'явиться так звана "втома від України" на Заході", - вважає Пайфер.
Він нагадує про політичну кризу, яка тривала в Україні протягом кількох попередніх місяців, і додає, що на Заході "дивилися і дивувалися, як країна може собі дозволити такий тривалий період політиканства". Тепер, як продовжив дипломат, коли в Києві є новий уряд, українській владі потрібно відкинути старе маневрування заради кращих посад і взятися за управління і вирішення проблем України, "інакше терпіння Заходу лопне. Воно не нескінченне".
Також Пайфер нагадує про реформи і особливо про боротьбу з корупцією. У відносинах з Україною у Заходу вже є величезний досвід сподівань і розчарувань: роботою президента Кучми в 1994-му, уряду Ющенко в 2000-м і тандему Ющенко-Тимошенко в 2005-му році. Цей шаблон не можна більше повторювати. "Що станеться із західною підтримкою, коли США і Європа вирішать, нарешті, що Україну неможливо виправити?" - задає риторичне питання Пайфер.
Він також радить Україні ухвалити закон про вибори на захоплених територіях Донбасу. Екс-посол США погоджується, що про голосування не може бути й мови, поки на Донбасі небезпечно. Однак нічого не робити Києву теж не можна. Оскільки це грає на руку Кремлю, який намагається зобразити українську сторону бездіяльною і такою, що не виконує Мінські домовленості.
Пайфер припускає, що без ухвалення закону про вибори на захоплених територіях ЄС не зможе продовжити дію санкцій у липні. Колишній посол США також передбачає, що політичні еліти в Україні можуть вірити в те, що Україна геополітично занадто важлива, щоб зазнати провалу і залишитися без підтримки Заходу.
"Еліти не повинні думати, що вони можуть влаштовувати нескінченні політичні ігри і вважати, що Захід завжди братиме в них участь, щоб не дозволити Україні потрапити в руки Москви. Якщо вони так думають, то одного разу вони можуть раптом побачити, як втомлений Захід відвертається", - пише колишній дипломат. Також Пайфер нагадує, що в січні 2017 року крісло президента США займе нова людина.
"Яку Україну побачить новий президент? Це буде країна, яка тільки плутається під ногами, повільно просувається в реформах і не має чітких перспектив? У такому випадку новий президент може вирішити залишити цю проблему європейцям", - пояснює Пайфер.
З іншого боку, якщо українські еліти зосередяться на реальному прогресі у реформах і трансформації України в сучасну європейську країну в розпал війни проти Росії, цей приклад успіху зацікавить Білий дім, посилить його підтримку й участь. "Яку Україну новий американський президент побачить через рік, буде залежати від рішень, ухвалених у Києві. Буде трагедією для Заходу, а ще більше для України, якщо "втома від України" повернеться. І в силах українських лідерів запобігти цьому", - переконаний Пайфер.
Україна отримала від російської сторони рештки тіл, які начебто перебували в літаку, який зазнав авіакатастрофи, але доказів того, що вони перебували саме там, немає. Підтверджено збіги ДНК останків майже 50 українських військовополонених із 62 тіл, пе...
Союзники Сполучених Штатів, які регулярно обмінюються розвідданими з Америкою, шукають способи захисту секретної інформації від схильної до витоків адміністрації Дональда Трампа. Проте їхні можливості в цьому обмежені, передають Патріоти України. "Не м...