Незважаючи на дуже складні виклики, Україна має вже важливий прогрес у протистоянні російській агресії, а також здійснила перші кроки реформ, але для того, щоб заручитися підтримкою Заходу, потрібно пройти ще чималий шлях. Про це колишній посол США в Україні та експерт Інституту Брукінгса Стівен Пайфер пише на сторінках Newsweek, передають Патріоти України з посиланням на ZN.ua.
Він упевнений, що США і Європа повинні підтримувати Україну, оскільки її успіх або поразка дуже сильно вплине на майбутнє всієї Європи і європейської системи безпеки. "Але варто зробити застереження: Київ не повинен приймати цю підтримку як належне. Те, що українські лідери будуть чи не будуть робити, вплине на цю підтримку і на те, чи з'явиться так звана "втома від України" на Заході", - вважає Пайфер.
Він нагадує про політичну кризу, яка тривала в Україні протягом кількох попередніх місяців, і додає, що на Заході "дивилися і дивувалися, як країна може собі дозволити такий тривалий період політиканства". Тепер, як продовжив дипломат, коли в Києві є новий уряд, українській владі потрібно відкинути старе маневрування заради кращих посад і взятися за управління і вирішення проблем України, "інакше терпіння Заходу лопне. Воно не нескінченне".
Також Пайфер нагадує про реформи і особливо про боротьбу з корупцією. У відносинах з Україною у Заходу вже є величезний досвід сподівань і розчарувань: роботою президента Кучми в 1994-му, уряду Ющенко в 2000-м і тандему Ющенко-Тимошенко в 2005-му році. Цей шаблон не можна більше повторювати. "Що станеться із західною підтримкою, коли США і Європа вирішать, нарешті, що Україну неможливо виправити?" - задає риторичне питання Пайфер.
Він також радить Україні ухвалити закон про вибори на захоплених територіях Донбасу. Екс-посол США погоджується, що про голосування не може бути й мови, поки на Донбасі небезпечно. Однак нічого не робити Києву теж не можна. Оскільки це грає на руку Кремлю, який намагається зобразити українську сторону бездіяльною і такою, що не виконує Мінські домовленості.
Пайфер припускає, що без ухвалення закону про вибори на захоплених територіях ЄС не зможе продовжити дію санкцій у липні. Колишній посол США також передбачає, що політичні еліти в Україні можуть вірити в те, що Україна геополітично занадто важлива, щоб зазнати провалу і залишитися без підтримки Заходу.
"Еліти не повинні думати, що вони можуть влаштовувати нескінченні політичні ігри і вважати, що Захід завжди братиме в них участь, щоб не дозволити Україні потрапити в руки Москви. Якщо вони так думають, то одного разу вони можуть раптом побачити, як втомлений Захід відвертається", - пише колишній дипломат. Також Пайфер нагадує, що в січні 2017 року крісло президента США займе нова людина.
"Яку Україну побачить новий президент? Це буде країна, яка тільки плутається під ногами, повільно просувається в реформах і не має чітких перспектив? У такому випадку новий президент може вирішити залишити цю проблему європейцям", - пояснює Пайфер.
З іншого боку, якщо українські еліти зосередяться на реальному прогресі у реформах і трансформації України в сучасну європейську країну в розпал війни проти Росії, цей приклад успіху зацікавить Білий дім, посилить його підтримку й участь. "Яку Україну новий американський президент побачить через рік, буде залежати від рішень, ухвалених у Києві. Буде трагедією для Заходу, а ще більше для України, якщо "втома від України" повернеться. І в силах українських лідерів запобігти цьому", - переконаний Пайфер.
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...
2025 рік може стати роком, коли бойові дії в Україні закінчаться, оскільки як Росія, так і Україна «близькі до виснаження», і прихильники кожної з них хотіли б, щоб війна завершилася, йдеться у матеріалі The Economist, передають Патріоти України. Автор...