Військовослужбовці Збройних сил України, які не є патріотами країни, являють собою потенційну загрозу для армії. Діяльність одного такого бійця може нівелювати діяльність сотень і тисяч солдатів. Щоб запобігти потраплянню в армію подібного контингенту необхідно проводити спеціальну співбесіду з тими, хто має намір служити в ЗСУ на контрактних засадах. Таку думку в коментарі "Обозревателю" висловив полковник військової розвідки, екс-начальник відділу кадрів Соціально-психологічного управління Міністерства оборони України Петро Недзельський, повідомляють Патріоти України.
"Наявність подібних людей в армії являє дуже велику небезпеку. Діяльність одного такого негідника може нівелювати діяльність сотень і тисяч солдатів. Це фактично потенційний ворог, зрадник, розвідник і агент, який буде працювати на ворога", - заявив полковник.
"З ним підписують контракт, але що у нього твориться в мізках, в душі, в серці - одному Богу відомо", - додав він.
У цьому контексті Недзельський зауважив: "У голові не вкладається, щоб в армії США, Німеччини, Франції служив офіцер, який негативно ставився б до державності країни, в армії якої він служить. Це марення сивої кобили. Плюс ми ще і воюємо з Росією" .
За словами полковника, у відборі патріотів може допомогти система критеріїв, яка свого часу була розроблена управлінням Міноборони. "Ми розробили концепцію вимог до офіцера і до будь-якого військовослужбовця ЗСУ, щоб з'ясувати, чи патріот він. Таких критеріїв - чотири: щоб він мав розуміння ідейних, правових та історичних основ суверенності і незалежності України; знав історію України; знав історію Збройних сил України та вільно розмовляв українською, а при бажанні - російською".
"Завдяки цим критеріям я відсівав негідних з армії", - розповів він.
Як переконаний Недзельський, подібну практику слід "згадати, впровадити" і застосовувати до всіх, хто вливається в ряди української армії. Тест може проходити у формі співбесіди, яка дозволить зрозуміти, "чим людина дихає".
"Якби сьогодні ці критерії застосовувалися при підписанні контракту, у нас би не було стільки барахла", - переконаний полковник. Він також заявив, що виявленням подібних "антипатріотів" повинна займатися контррозвідка.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...