Багатообіцяючий тренд від корупційних скандалів до корупційних арештів високопосадовців - Фесенко про еволюцію українського політикуму

Конфлікт на Донбасі все ще досить активний, примирення немає. Однак, нас лякали про закон про вибори на Донбасі. Де цей закон? Немає і не буде, впевнений політолог.

Володимир Фесенко. Фото:.slovoidilo.ua

15 липня в інформаційному агентстві “Інтерфакс” відбулася прес-конференція політичних аналітиків та очільників аналітичних центрів, де спікери підбили підсумки політичного сезону. Про це пише Інформатор, передають Патріоти України.

Період із січня по липень 2016 року проаналізував голова правління Центру політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко, представивши свій топ політичних трендів:

– Головна подія цього півріччя – новий уряд і новий прем’єр-міністр. “Політичного” прем’єр-міністра замінив “технологічний”. Також зменшилася напруга щодо українського уряду. Останнє опитування соціальної служби щодо тарифних проблем показало, що ставлення до Володимира Гройсмана трошки краще, ніж ставлення до Тимошенко – такий парадокс. У нього не було антирейтингу, як у Юлії Тимошенко.

– Ми спостерігаємо тенденцію переходу від широкої коаліції до широкої опозиції. У нас була широка коаліція із п’яти партій. Зараз – лише дві.

– Прокурори в Україні працюють по року. Цікавим є Юрій Луценко: він сказав, що буде працювати півтора року. У нього є більше шансів утриматись на цій посаді, ніж у Віктора Шокіна.

– Відбулася політизація діяльності Генеральної прокуратури у позитивному сенсі, зокрема, оптимізація боротьби з корупцією.

– Почали працювати антикорупційні органи. Боротьба з корупцією торкнеться деяких людей у владі.

– Іще одна тенденція – від корупційних скандалів до корупційних арештів. НАБУ і ГПУ стали найбільшими ньюсмейкерами.

– Судова реформа стала, на мій погляд, головною подією цього сезону. Експерти вважають, що судова реформа є найбільшим досягненням парламенту.

– В українському парламенті – лихоманка: коли треба, вони працюють результативно, в інших ситуація ми бачимо стагнацію і прогули. Зазвичай цей день п’ятниця – день депутатської ганьби.

– Скандали у парламенті гучні, але безрезультатні.

– Конфлікт на Донбасі все ще досить активний, примирення немає. Однак, нас лякали про закон про вибори на Донбасі. Де цей закон? Немає і не буде.

– Рейтинг Надії Савченко зменшується. Її вплив залишиться помітним, але наслідків ніяких не матиме.

Вже знайшли низку недоліків: Генштаб перевіряє процес формування 156-ї бригади

неділя, 19 січень 2025, 19:42

За рішенням головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського у військах розпочала роботу комплексна група Генерального штабу. Наразі вона здійснює перевірку ву 156 бригаді. Про це йдеться в повідомленні Генштабу, передають Патріоти України....

Європа місцями набула імунітет: У Фінляндії зняли кандидата з виборів через проросійські заяви

неділя, 19 січень 2025, 18:34

В кількох країнах ЄС московській гідрі вже навчились відсікати щупальці. Керівництво партії "Союз лівих сил" у Фінляндії зняло кандидатуру незалежного кандидата на муніципальних і регіональних виборах Ханну Тіайнена через його висловлювання про війну Р...