У ніч з неділі на понеділок, 16 січня, озброєні мешканці Львівської області зчинили стрілянину у центрі Олевська, що на Житомирщині. Внаслідок конфлікту, за неофіційними даними, було поранено більше десятка людей. Один із нападників внаслідок вогнеспального поранення помер, інший позбувся частини ноги, пишуть Патріоти України з посиланням на Депо.
За словами начальника ГУ Нацполіції в Житомирській області В'ячеслава Печененка, учасники стрілянини використовували вогнепальну та травматичну зброю, крім того, на місці події були знайдені сліди вибуху гранати РГД-5.
"Набої та гільзи, знайдені на місці злочину, підтверджують, що використовувалась і вогнепальна зброя і травматична. Також був вибух одніє ї гранати РГД-5", - сказав Печененко.
За його словами, конфлікт в Олевську розпочався ще напередодні. Компанія молодиків з Львівської області не захотіла платити за вхід на дискотеку. Місцеві вирішили провчити приїжджих. "В одному з місцевих барів, де була дискотека, приїжджі молоді люди з Львівської області мали конфліктну ситуацію з місцевими жителями через те, що не захотіли платити за вхід на дискотеку по 20 грн з людини. Між ними сталась бійка, і в результаті цієї бійки місцеві жителі сподівались вирішити цей конфлікт самостійно, не поставивши до відома місцеве відділення поліції", - сказав головний поліцейський Житомирщини.
Перший заступник голови Олевської РДА Дмитро Лазаренко припускає, що приїжджі могли бути "з криміналу, причетного до бурштинової сфери".
"Відкидати бурштин я б не став. І наявність криміналітету, і наявність, можливо, зброї - все це приніс до нас бурштин. Як казав Марк Твен у часи "золотої лихоманки" на Алясці: "Все гірше на Алясці - від того, що знайшли золото", - каже чиновник.
За кілька годин інформація про резонансну подію з'явилась на "Фейсбук"-сторінці депутата Житомирської обласної ради Олександра Ніколайчука. Він одиним з перших приїхав на місце стрілянини і поспілкувався з очевидцями. За інформацією Ніколайчука, стрілянину розпочала саме компанія приїжджих.
"Близько 12 години ночі в центр Олевська приїхали щонайменше три автомобілі, серед яких мікроавтобус. З авто вибігли невідомі особи спортивної зовнішності, озброєні пістолетами та гвинтівками. Вони розпочали розстрілювати молодих хлопців, які були поблизу кав'ярні та парковки. Під час масового зіткнення хтось з приїжджих кинув в натовп гранату, як наслідок, багато молодих людей отримали поранення різного ступеня", - йдеться в дописі Ніколайчука.
За офіційною інформацією правоохоронців, автівки дійсно було три: "Після стрілянини зловмисники сіли в автомобілі Mitsubishi Pajero сірого кольору, Skoda темного кольору і Ford Transit синього кольору і зникли з місця події. В Житомирській області було оголошено оперативний план-перехоплення "Сирена".
За словами очевидця резонансної стрілянини, приїжджі молодики відкрили вогонь по натовпу "олевських" хлопців "на ураження".
На ранок напруга в Олевську зростала - жителі райцентру вийшли на мітинг, аби привернути увагу влади на криміногенну ситуацію. Вони вимагали якнайшвидше знайти та покарати винних в нічній стрілянині. За інформацією депутата Ніколайчука, участь в акції взяли близько трьох сотень олевчан.
Правоохоронці зробили кілька формальних заяв щодо особливого контролю кримінального провадження, яке відкрили за фактом події, попередньо кваліфікувавши стрілянину як замах на вбивство та хуліганство. Кримінальне провадження розпочала і прокуратура Житомирської області. Злочинцям "світить" позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.
"Особи учасників конфлікту та їхні транспортні засоби вже встановлено, триває комплекс спеціальних заходів для затримання причетних до події осіб. У місті чергує спецпідрозділ поліції, посилено заходи з безпеки громадян", - повідомили в поліції.
Станом на сьогодні, 17 січня, обласне управління житомирської нацполіції не надало жодної "свіжої" інформації щодо ходу розслідування злочину чи затримання підозрюваних. Однак активувались місцеві жителі - вони погрожують перекрити трасу Київ - Ковель, якщо поліція протягом двох днів не з’ясує обставини перестрілки.
Олевчани мають й свою версію подій: вони кажуть, що бандити приїхали з Львівської області, щоб взяти під контроль нелегальний видобуток бурштину.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: