Через "надсучасні" С-300 та Іл-20: Ізраїль і Росія близькі до військового конфлікту

Захист асадівського режиму для Кремля переходить в інший формат, повного і всебічного заступництва.
"Надсучасний" С-300. Фото: Вікіпедія.

Крах Іл-20 дещо змінив градус сирійського конфлікту в сторону підвищення, додавши конфронтацію між Ізраїлем і Росією, яка до цього проходило в стримано-латентному ключі. Тобто, ВПС ЦАХАЛ бомбили сирійських військових, іранських найманців і Хезболу, а росіяни спостерігали за цим зі сторони та осудливо мовчали. Тепер уже мовчати не вийде, бо це обіцяє засудження вже всередині самого безмежного ура-патріотичного лепрозорію, зазначають Патріоти України.

Отже, Міністр оборони РФ Сергій Шойгу анонсував відправку сирійським збройним силам, протягом двох тижнів зенітних ракетних комплексів С-300. Що кумедно, в своїй заяві Сергій Шойгу назвав С-300 сучасним ЗРК. Жартівник, звичайно, але не про те мова.
Так само Сергій Шойгу повідомив, що в прилеглих до Сирії районах над акваторією Середземного моря: "здійснюватиметься радіоелектронне придушення супутникової навігації, бортових РЛС і систем зв'язку бойової авіації, атакуючої об'єкти на сирійській території".
Власне, захист асадівського режиму для Кремля переходить в інший формат, повного і всебічного заступництва. Що ж, Сирія таки отримає в своє розпорядження "сучасні" ЗРК С-300 і прикриє... своє небо від зазіхань іноземної авіації. Хоча, наскільки надійно прикриє - це ще те питання.
Не забуваємо, що у сирійській армії немає розрахунків з достатнім досвідом поводження з ЗРК С-300. Звичайно, вони могли проходити навчання на тих, що Росія розмістила в Сирії для охорони своїх військових об'єктів, але бойового досвіду - немає. При цьому ми вже змогли переконатися, що одна справа сирійським ППО стріляти по БПЛА і крилатим ракетам, а зовсім інше - по винищувачах. А тому розрахунки переданих С-300 будуть російські.
Але, найцікавіше, це те, що Ізраїль не відмовиться від своїх планів наносити удари по сирійських об'єктах, навіть з урахуванням розміщення в цій країні С-300. І ось тут ми зможемо побачити не тільки протистояння радянської ЗРК і американських винищувачів, а й непрямої, але конфронтації Ізраїлю і Росії. І яка буде політика Єрусалиму по відношенню до Москви, після того як буде проведений перший залп сирійського С-300 з російським розрахунком, по ізраїльському винищувачу, можна дискутувати довго, але очевидно, що позитивних ноток в ній не додасться, а якраз навпаки.

Почалося? Пригожин міг спонукати опозицію РФ заговорити про відставку Путіна, - розвідка Британії

четвер, 1 червень 2023, 10:59

Різка риторика власника групи "Вагнер" Євгена Пригожина могла заохотити російських опозиційних діячів почати порушувати заборонені теми і закликати до зміни Володимира Путіна на іншу людину на посаді президента Російської Федерації. . Міністерство обор...

Ворогу треба особливий ефект: Ігнат пояснив, чому окупанти використовують "Іскандери" для атак по Києву

четвер, 1 червень 2023, 10:30

Атакуючи Київ ракетами "Іскандер" російські окупанти хочуть завдати удару несподівано, щоб було обмаль часу для того, щоб сховатися в укриттях та не змогла зреагувати ППО, передають Патріоти України з посиланням на заяву полковника, речника Командуван...