​Даєш Російську конфедерацію: Татарстан знову зажадав суверенітету від Москви

Держраді рекомендовано поновити Конституцію, котра запроваджувала суверенітет республіки та пріоритет місцевих законів над федеральними. Це зроблено у відповідь на тиск Кремля скасувати посаду президента республіки.

Герб та флаг Республіки Татарстан

Таке рішення прийнято на науково-практичній конференції "Проблеми державності Татарстану", що відбулася у Казані, зазначають Патріоти України.

Учасники запропонували Держраді федеральної республіки відновити основоположні статті Конституції 1992 року, яка скасували під тиском федерального центру у 2000 році. В тій редакції основного закону зазначалося: Татарстан - суверенна держава, суб'єкт міжнародного права - закони Республіки Татарстан мають верховенство на всій її території - земля та її надра є загальнонародним статком. Після відновлення цих статей пропонується ввести мораторій на зміну Конституції строком на 5 років.

У розісланому запрошенні назва заходу формулювалося дещо інакше, і упор робився на окремому питанні: "Як зберегти пост президента Татарстану". З нього й почалося обговорення, в якому взяли участь громадянські активісти, науковці, колишні і нинішні депутати різних рівнів.

Як відомо, федеральний закон скасував найменування "президент" для глав республік, і на сьогоднішній день його зберігає тільки керівник Татарстану Рустам Мінніханов. Закон вимагає до кінця 2015 року змінити це найменування на яке-небудь інше.

Промовці на конференції говорили про особливу роль Татарстану в плані економічного потенціалу, рівня розвитку науки, культури та освіти і відзначали, що республіка заслуговує розширення своїх прав та підвищення самостійності у веденні своїх справ. Зокрема, сама може визначати, як має іменуватися її вища посадова особа.

У низці аргументів за збереження "президента" були посилання на Конституцію РФ, де говориться, що система органів державної влади республік та інших суб'єктів Російської Федерації формується ними самостійно. Ну, а самим простим і зрозумілим доводом з'явився наступний: у вересні населення Татарстану обрало Рустама Мінніханова саме президентом - отже, їм він і повинен залишатися.

Від заявленої теми конференції учасники поступово відхиляли в бік інших проблем татарського народу. Особливо емоційно говорили про неможливість отримання освіти рідною мовою.

Напруження емоцій вилився в резолюцію, в якій учасники конференції запропонували Державній раді республіки відновити основоположні статті Конституції Татарстану 1992 року.

Що ж стосується збереження найменування посади "президент Татарстану", то в резолюції сказано: "Держраді Республіки Татарстан і депутатам Держдуми від Республіки Татарстан звернутися до Держдуми РФ із законодавчою ініціативою про внесення в Федеральний Закон № 406-ФЗ поправок, що дозволяють зберегти пост президента республікам, народи яких висловився за збереження поста президента".

"Вони терміново хочуть переговорів": Через Трампа сценарій з Україною в кордонах 1991 року стає реальним, - експерт

неділя, 19 січень 2025, 12:45

Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...

Закрутять гайки: У США посилять арешти нелегальних іммігрантів після інавгурації Трампа

неділя, 19 січень 2025, 12:28

Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...