Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу прокоментував інцидент з російським військовим кораблем, на якому при проході через протоку Босфор був помічений військовий з ракетницею на плечі. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на АА.
«Має місце провокація, це агресивний перехід. Між порушенням російськими військовими літаками нашого повітряного простору та переходом російських військових кораблів через протоку Босфор особливої різниці немає», - сказав міністр в інтерв'ю журналістам перед участю на засіданні Партії справедливості і розвитку в Антальї. Чавушоглу нагадав, що прохід кораблів через турецькі протоки здійснюється відповідно до Конвенції Монтре, яка регулює режим судноплавства в зоні чорноморських проток.
Проходи здійснюються відповідно до закону, відповідно до міжнародних угод, і правила, які визначають прохід російських або кораблів якихось інших держав через протоки, відомі. Чавушоглу акцентував увагу на тому, що у випадках, які будуть сприйняті як загроза, послідує необхідна реакція. «Тому, військовий з ракетницею на плечі на російському кораблі чи технічна демонстрація таких зброй, як ЗРК, всього лише провокація. Сподіваюся, що це одиничний випадок. Це неправильний підхід», - підкреслив глава турецького зовнішньополітичного відомства.
Чавушоглу також прокоментував повідомлення про те, що посол Туреччини в Багдаді був викликаний в МЗС Іраку. Міністр зазначив, що і в МЗС Туреччини час від часу викликаються посли інших країн. Чавушоглу нагадав, що турецькі військові в регіоні після формування нового уряду в Іраку були запрошені в іракське Міністерство оборони. «Міністерство оборони Іраку звернулося до нас з проханням навчити іракських військових. Схоже запрошення надійшло нам від губернатора провінції Найнава. Наші військові навчають в тому регіоні сили, які будуть вести боротьбу проти терористичної організації Daesh, у тому числі Національну гвардію і сили пешмерге. І це робить не тільки Туреччина, але США, Німеччина, Франція. Багато країн роблять внесок у навчання військових у цих таборах. Тому, турецькі військові з самого початку були там на запрошення іракської влади», - сказав міністр.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...