Дякуючи дипломатам: Сейм Польщі зняв з розгляду законопроект про "український націоналізм"

Українській і литовській сторонам вдалося переконати польських законодавців, що це питання недоцільно виносити на обговорення, оскільки це може призвести до непередбачуваних наслідків.

Сейм Польщі у четвер зняв з порядку денного розгляд законопроекту щодо пропагування комунізму, яким пропонувалося назвати тоталітарним устроєм “український націоналізм”, що могло б призвести до необгрунтованого демонтажу багатьох українських пам’ятників. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ

"Напередодні цей пункт ще значився за номером 31 у графіку проведення засідання Сейму, а в четвер у першій половині дня його було видалено з офіційної сторінки Сейму РП," – передає видання.

“Українській і литовській сторонам вдалося переконати польських законодавців, що це питання недоцільно виносити на обговорення, оскільки це може призвести до непередбачуваних наслідків”, – повідомило джерело у Варшаві.

Водночас Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Оксана Юринець у Facebook подякувала послу України в Польщі Андрію Дещиці та своєму колезі по Верховній Раді Миколі Княжицькому за “непрості перемовини” у Варшаві у цій справі.

“За результатами зустрічі колег із керівництвом Сейму законопроект, яким пропонувалося віднести український націоналізм до “інших тоталітарних устроїв”, знято з розгляду сьогоднішнього засідання Сейму РП. І маршалок Сейму Марек Кухцінський і віце-маршалок Ришард Терлецький погоджуються, що у такому вигляді документ не може бути підтриманий більшістю, оскільки тільки нашкодить українсько-польським, а також польсько-литовським (там така сама ситуація) взаєминам”, – зазначила Юринець.

У проекті закону є визначення, що “тоталітарним устроєм вважається, зокрема, фашизм, німецький нацизм, український і литовський націоналізм, пруський, російський і німецький мілітаризм”. Відтак особи, організації чи події, які символізують комунізм чи інший тоталітарний устрій, не “можуть вшановуватися чи пропагуватися пам’ятниками”.

Законопроект у такому вигляді викликав протести серед національних меншин Польщі і представників польських опозиційних партій. Під час обговорення цього питання на комісії з питань національних та етнічних меншин вони наголошували, що це може призвести до “війни з пам’ятниками”.

Польські експерти наголошували, що, наприклад, термін “український націоналізм” може трактуватися дуже широко. Відтак, це може призвести до абсурдних ініціатив демонтажу багатьох пам’ятників, включно з пам’ятником Тарасу Шевченку.

Новий термін розгляду цього законопроекту поки що невідомий.

Хіти тижня. У кремлівського гопника "рамсы папутали"? Москва оголосила Пекіну торговельну війну

неділя, 18 серпень 2019, 19:00

Влада Росії з 10 серпня вирішили заборонити ввезення з Китаю кісточкових і зерняткових культур, тобто практично всіх овочів і фруктів. Відзначається, що рішення вступило в силу з 10 серпня. Причиною в Москві називають випадки з поставками в РФ китайськ...

Хіти тижня. "Відмовлявся від значно більших сум... ну, вони ж не зовсім ідіоти...": Що сказав Гримчак на засіданні суду

неділя, 18 серпень 2019, 18:30

Заступник голови МінТОТ Юрій Гримчак на засіданні Деснянського районного суду в Чернігові сказав, що у підозрі, яку йому вручили, не все є правдою, зазначають Патріоти України. "Я можу повірити в доброчесність чи недоброчесність судів. Але скажіть мені...