"Допоможе підпис Єльцина": Як саме Путін планує захопити Білорусь

Новий союз із Білоруссю може бути використаний Росією, як компенсація за розрив відносин з Україною.

В Путіна дуже конкретні плани щодо Лукашенка? Ілюстрація: ТАСС.

Президент Росії Володимир Путін, бажаючи зберегти владу в країні, спробує встановити тісніший союз Білоруссю. Путін буде ще при владі п'ять років, і після 2024 року хоче мати гарантії особистої безпеки, які міг би надати його наступник, пише Bloomberg. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із міркуваннями аналітиків цього видання.

Видання нагадує, що ще у 1997 році попередник Путіна Борис Єльцин і білоруський президент Олександр Лукашенко підписали рамковий союзний договір. Версія документа 1999 року по суті описує федерацію двох держав з єдиною валютою, прапором та емблемою, загальним ринком і єдиною судовою системою.

Від цього договору Лукашенко хотів отримати тільки економічні вигоди від тіснішого союзу з Росією, такі як дешева нафта і газ, але не втрату суверенітету, яка відбудеться в результаті реалізації союзного договору.

Bloomberg зазначає, що Кремлю було дешевше дати йому те, що Лукашенко хотів, ніж домагатися більшого, але тепер об'єднання є політично привабливим для Путіна. Наприклад, Путін може взяти на себе значно посилену Верховну державну раду, яку створили при підписанні договору, і у 2024 року зберегти значну частину своєї влади на все життя без зміни конституції.

Видання наголошує, що новий союз із Білоруссю може бути використаний Росією, як компенсація за розрив відносин з Україною. У виданні додали, що зараз у Путіна є можливість "неагресивно" тиснути на Білорусь завдяки податковій реформі, проведеній в РФ. Зокрема Білорусі, яка безмитно купує російську нафту і експортує більшу її частину, стягуючи свої власні мита, доведеться платити більше.

Зазначається, що, хоча Лукашенко публічно застеріг Росію від спроб поглинути Білорусь, а офіційний представник Путіна Дмитро Пєсков заявив, що злиття Росії і Білорусі не є предметом обговорення, заперечення стосуються лише повного поглинання, а не глибшого сценарію інтеграції з Білоруссю. При цьому Лукашенко побоюється шукати допомоги на Заході, адже вважає, що США і Європейський союз хочуть підірвати його владу в країні.

ATACMS уже є: Селезньов сказав, чого не вистачає Україні для гарантованого знищення Керченського мосту

четвер, 21 листопад 2024, 23:55

Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...

Х*йло вкотре лякає світ, що воно "ядерний псіх": Зеленський відреагував на заяву Путіна про удар балістичним "Орєшніком" по Дніпру

четвер, 21 листопад 2024, 23:40

Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...