Доручення для Клімкіна: Порошенко розпорядився подати позов проти РФ до міжнародного арбітражу (відео)

Позов подається у зв’язку із грубим порушенням Російською Федерацією міжнародного права, агресією, яку вона вчинила проти України, анексією Криму, порушенням права України на природні ресурси у акваторіях Чорного та Азовського морів.

Фото:http://www.president.gov.ua/

Президент Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України подати позов про порушення арбітражного провадження проти Російської Федерації щодо захисту прав та інтересів України, гарантованих Конвенцією Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року, порушених внаслідок збройної агресії Росії. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на прес-службу президента України

Президент наголосив на тому, що позов подається у зв’язку із грубим порушенням Російською Федерацією міжнародного права, агресією, яку вона вчинила проти України, анексією Криму, порушенням права України на природні ресурси у акваторіях Чорного та Азовського морів.

Глава держави також підкреслив, що цей позов пов'язаний, зокрема й з грабунком України в сфері енергетичних ресурсів, коли Росія краде нафту, газ, видобуваючи їх на морському шельфі України, відбувається крадіжка морських ресурсів та забруднення наших територій з негативним впливом на екологію басейну Чорного моря, в тому числі і під час будівництва Керченського мосту.

«Доручаю міністру закордонних справ України підписати і вже сьогодні направити до Російської Федерації повідомлення про арбітраж відповідно до Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права», - сказав Президент.

Він також зазначив, що правова позиція України є твердою, базується на чітких доказах і Україна доведе за допомогою арбітражу юридичні факти викрадення Російською Федерацією природних ресурсів і нанесення шкоди екології зазначеного басейну.

Президент наголосив, що міжнародний арбітраж, який має світове визнання, має вирішувати подібні спори та висловив сподівання, що Російська Федерація візьме участь в цьому процесі, як підписант Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права, а «не буде ховатися від міжнародних судових організацій, як це було зі створенням міжнародного арбітражу з розслідуванням трагедії літака рейсу МН-17».

"Правда і тверда аргументація знаходиться на боці України", - сказав Президент та висловив впевненість, що запуск цього процесу буде сприяти відновленню повного контролю над морськими просторами України і відшкодуванню того збитку, який понесла Україна внаслідок збройної агресії з боку Російської Федерації.

"Я думаю, що це перший, але надзвичайно важливий крок", - наголосив Президент, зауваживши, що триматиме цю ситуацію на контролі.

"Ми готові боротися за захист законних прав і інтересів України", - підкреслив Глава держави та зазначив, що це лише один із кроків, за його дорученням розробляються документи на основі різних міжнародних документів та конвенцій для подачі позовів в інші міжнародні судові інстанції.

Зокрема, йдеться про захист як майнових прав суб’єктів господарювання України, які були порушені в наслідок анексії Криму, так і захисту прав державних інституцій, які були також були анексовані російським агресором в Криму.

Президент також наголосив, що в Держбюджеті на 2017 рік буде збільшено фінансування Міністерства закордонних справ, що передбачатиме здійснення подібних функцій

Мріяв замучити до смерті всіх українців: Інженер Київського метрополітену особисто наводив російські ракети на столицю, а до шпигунської мережі залучив навіть рідну матір

неділя, 19 січень 2025, 6:31

Організаторам агентурної мережі російської спецслужби, яка шпигувала за локаціями Сил оборони та коригувала ворожі удари по Києву та Харківській області, оголосили підозри. Про це інформує пресцентр Служби безпеки України, передають Патріоти України. Т...

Терор триває: Росіяни "віджали" тисячі гектарів землі у жителів окупованої частини Луганщини

субота, 18 січень 2025, 22:25

Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...