Президент Петро Порошенко давав шанс уряду Арсенія Яценюка піти у відставку добровільно, а коли стало ясно, що цього не станеться, прийняв рішення проводити в країні позачергові парламентські вибори. Таке припущення сайту Гордон висловив екс-нардеп, політолог Тарас Чорновіл, повідомляють Патріоти України.
Політолог не виключив, що інтрига була спрямована на остаточний розвал цієї Верховної Ради і вихід на дострокові вибори.
"Я допускаю, що вони можуть відбутися до кінця весни або в червні. Для Порошенко це рішення швидше вимушене, він до останнього зберігав шанс для іншого варіанту. У зверненні президента було багато реверансів уряду, думаю, це говорить про те, що був передбачений вибір", - вважає він.
Політолог припускає, що Порошенко не допускав можливості відставки уряду через вотум недовіри, винесений Радою.
"Президент розумів, що в такому разі коаліція все одно буде розхитана. Тобто він давав такі варіанти: Кабмін йде у відставку добровільно і разом з "Народним фронтом", без ворожнечі і розвалу коаліції створюється новий уряд. Якщо цього не відбувається - дострокові вибори.
Ця версія пояснює поведінку спікера ВР Гройсмана, який дав можливість голосуванню провалитися, хоча міг поставити на сигнальне голосування або повернутися до нього ще раз. Відправляти Кабмін у відставку насильно не було сенсу", - сказав Чорновіл.
"З'явилися заяви про домовленості між президентом і прем'єром, про те, що звернення Порошенка було лицемірним. Я відкидаю ці версії. Щоб Порошенко ставив під удар свій рейтинг і реноме - це ще можна допустити, але заради кого?
Заради Яценюка, який йому відверто хамить, заради Авакова, фракції "Народного фронту", члени якої - Геращенко і Бурбак - розповідають про дострокові президентські вибори. Я в це не вірю. Порошенко може йти на компроміси, але він не буде грати в піддавки з тими, хто йому грубіянить. Тому версію договорняках я відкидаю", - заявив експерт.
За його словами, щоб уникнути відставки, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк "зумів використати свої контакти з олігархами для впливу у парламенті, який нітрохи не менший, ніж попереднє скликання підконтрольне олігархічним структурам".
"Саме підконтрольні олігархам депутатські групи сприяли збереженню цього уряду - не голосував за відставку Опозиційний блок, значна частина групи "Воля народу". Також допомогла група з фракції Блоку Петра Порошенка - це маловідомі люди, бізнесмени, очевидно, вони намагалися не світитися, бо ті, хто працює з брудними схемами, для яких потрібні контакти з урядом або олігархічними структурами, завжди грають по-тихому. вони виконали замовлення або олігархів, або Кабміну, від якого вони залежать більше, ніж від президента - лідера партії", - вважає Чорновіл.
Він порівняв події у Верховній Раді зі спортивної сутичкою борців. "Коли стало ясно, що Яценюк і олігархи кинули великі ресурси на те, щоб зірвати відставку, то у Порошенка вирішили дати можливість їм це зробити, застосувавши метод, який використовують в спорті, в боротьбі: використовувати для перемоги силу кидка противника, як би піддатися, зробити так, щоб він впав, а самому опинитися зверху.
Мені здається, коли Яценюк відмовився йти, вирішили: "Добре, ми дамо тобі відчути, що означає піррова перемога". І з того моменту було прийнято рішення про проведення дострокових виборів - така моя версія", - підсумував політолог.
"Чим далі, тим менше ймовірність, що в цій Раді можна приймати ключові рішення, навіть законопроекти, необхідні для безвізового режиму з ЄС, вона стає все більш непрогнозованою, зрозуміло, що вже до осінньої сесії з цим складом Ради працювати буде неможливо через його повну безвідповідальність. Тому я допускаю, що вчорашні події були зрежисовані, щоб викликати обурення, розвал коаліції", - додав він.
На його думку, "основним досягненням цього складу парламенту є початок конституційної реформи". "Вона може бути продовжена наступною каденцією завдяки зміні регламенту. Коли його приймали, явно готувалися до виборів", - зазначив він.
За його словами, багато політичних сил дуже зацікавлені в проведенні позачергових парламентських виборів.
"Батьківщина" вийшла з коаліції, вона стовідсотково вже прийняла рішення йти на вибори. Так само, як і група Саакашвілі - депутати з Блоку Петра Порошенка, а також позафракційні. Розгорнули штаби всі партії, крім тих, хто точно знає, що їм немає сенсу йти на вибори - "Народного фронту", Радикальної партії Ляшка і "Самопомочі".
"Якщо я правильно пам'ятаю, рішення Конституційного Суду від 2010 року, коли створювалася коаліція при Януковичі, роз'яснює, що членство в коаліції не тільки фракціями, але індивідуальне. Якщо зараз ряд депутатів від фракції БПП покине коаліцію, то вже не вистачить голосів, щоб її зберегти, навіть якщо в коаліцію вступлять фракції Ляшка і "Самопомочі".
Фактично відкривається процедура, яка дає можливість припинити існування цієї Верховної Ради. Я не кажу, що це добре, але мені здається, що іншого варіанту вже не існує", - підсумував Чорновіл .
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...