Друзі Путіна: У мережі показали карту проросійських політсил Європи

На європейському континенті багато політичних партій є проросійськими, деякі виступають за посилення економічного співробітництва з Росією, інші просто захоплюються Путіним.

Володимир Путін. Фото:www.cbc.ca

Французьке видання Slate.fr підготувало карту, на якій розміщені політичні сили Європи, що тим чи іншим чином виступають за співпрацю з Кремлем. Переклад матеріалу авторства Валері Декамп оприлюднила ІноПреса, зазначають Патріоти України.

На європейському континенті багато політичних партій є проросійськими, деякі виступають за посилення економічного співробітництва з Росією, інші просто захоплюються Путіним.

Нищівна перемога Франсуа Фійона в першому турі праймеріз правих і центристів - хороша новина для Москви і Володимира Путіна, який підтримує відносини з колишнім прем'єр-міністром [Франції]. Відтепер Франсуа Фійон є кандидатом від партії "республіканців" на президентських виборах, таким чином, два головних кандидати підтримують відносини з Кремлем в різному ступені, оскільки Марін Ле Пен теж близька до російського керівника.

На тлі такого збільшення політичних діячів, прихильних до Путіна, було складено карту русофільських політичних партій Європи. Не всі підтримують Путіна в рівній мірі або за однакових причин. Здебільшого, це партії вкрай правої орієнтації, вони бачать в російського лідера зразок сильної особистості, яка втілює національний суверенітет перед обличчям лібералізму.

Деякі не є однозначно проросійськими, а просто протистоять світовому порядку, керованому Вашингтоном і Брюсселем. Інші, як, наприклад, Греція та Італія, бачать також фінансовий інтерес у співпраці з Москвою.

Подібна русофілія виражається часом у відсутності критики або у відкритій підтримці російської зовнішньої політики, зокрема, в Криму. Багато з цих політичних лідерів ще виступають проти санкцій, накладених на Росію після інтервенції в Криму. Кілька керівників також наносять особистий візит Путіна.

"Російська підтримка крайніх правих партій керується не стільки ідеологією, скільки бажанням дестабілізувати європейські уряди, перешкодити розширенню Євросоюзу і полегшити прихід до влади європейських урядів, дружньо налаштованих по відношенню до Росії", - запевняє журнал Foreign Affairs.

Методологія

Для побудови цієї карти ми виділили проросійські політичні партії, які перебувають в опозиції до партій влади. Ми їх ідентифікували в залежності від різних критеріїв: фінансування з боку організацій, близьких до Кремля, відкрита підтримка зовнішньої політики Кремля, відмова від засудження анексії Криму, незгоду з санкціями проти Росії і бажання співпраці з Путіним. Політологи, які вивчили ці різні типи зв'язків, виділили дві категорії: "віддана" підтримка і "десятки тисяч громадян" підтримка, а також "відкрита" і "нейтральна". Картка не відображає цього нюансу, але детальний розбір кожної країни, наведений нижче, пояснює позицію кожної партії.

Франція

"Національний фронт" є впливовою пропутінською партією в Європі, 22 депутата від цієї партії представлені в Європейському парламенті. "Національний фронт" також єдина партія, щодо якої було доведено, що вона користувалася російською фінансовою підтримкою. У 2014 році "Національний фронт" отримав кредит від російського банку, близького до Кремля, в розмірі 9,4 млн євро.

Він був призначений для фінансування виборчих кампаній партії. Марін Ле Пен підтримує російську зовнішню політику в Україні і на Близькому Сході. Партія, зокрема, визнала анексію Криму. Ле Пен також говорить, що хоче вийти з НАТО і створити новий альянс з Росією.

Серед "республіканців" Франсуа Фійон відомий своєю близькістю з Володимиром Путіним, як і депутат Тьєррі Маріані.

Об'єднане Королівство

У Великобританії Британська національна партія (BNP), крайня права націоналістична партія, вельми ангажована своєю підтримкою Володимира Путіна. Нік Гріффін, її екс-президент до 2014 року брав участь у якості спостерігача у виборах до Держдуми в 2011 році і проголосив, що "російські вибори набагато справедливіші, ніж вибори у Великій Британії". Багато членів Партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP) також відкрито проявили своє захоплення Путіним і свою підтримку його дій в Сирії. Їх лідер Найджел Фарадж (28 листопада новим лідером UKIP був обраний Пол Наттолл - ред.) не став винятком.

Німеччина

Німеччина налічує три крайні праві пропутінські партії. Рух "Патріотичні європейці проти ісламізації Заходу", відомий під назвою Pegida, став "Народною партією прямої демократії і свободи". Активісти Pegida відомі своїм розмахуванням російськими прапорами під час маніфестацій. Група закликає до негайної нормалізації відносин між Німеччиною і Росією. На думку експертів, опитаних виданням Deutsche Welle, потяг німецьких ультраправих до Путіна пов'язаний з трьома факторами: відносини колишньої Східної Німеччини з Росією, антиамериканські почуття і привабливість Путіна і його системи влади.

Партія "Альтернатива для Німеччини" (AfD) також має зв'язки з Росією. Націонал-демократична партія Німеччини - третя ультраправа пропутінська партія.

Угорщина

Угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан - один з найбільш русофільських європейських глав уряду. Він виступає проти зовнішньої політики Євросоюзу, яка, на його думку, націлена на ізоляцію Росії. Він не згоден з санкціями європейського блоку і звеличує модель капіталізму російської держави. Ультраправа партія Jobbik теж пропутінська.

Італія

Солідарна зі своїми західними союзниками в дипломатичному плані, країна проголосувала за продовження санкцій проти Росії - президент Маттео Ренці при всьому тому бажає поліпшення відносин з Путіним. Слід сказати, що Італія є другим найбільшим європейським експортером в Росію після Німеччини. Після накладення санкцій італійський експорт знизився на 30%. "Ліга Півночі", націоналістична ультраправа італійська партія - відкрито пропутінська. Вона, зокрема, підтримує російську інтервенцію в Сирії і захищає співпрацю з Путіним у боротьбі проти "Ісламської держави".

Греція

Партія СІРІЗА Алексіса Ціпраса продемонструвала певний ступінь русофілії, зокрема, через свій євроскептицизм. Під час візиту в Москву в 2014 році грецький прем'єр-міністр активно виступив проти санкцій ЄС, накладених на Росію, і підтримав позицію Кремля, згідно з якою Україна нібито відповідальна за жорстокість, що коїться в країні, оскільки сама дала притулок "неонацистським фашистам" в своєму уряді після відходу президента Януковича.

Іспанія

Пабло Іглесіас з популістської лівої партії "Подемос" входить в число тих лідерів, які виступають проти зовнішньої політики Заходу щодо Росії і приєднується до Путіна в його неприйнятті американського лібералізму.

Чеська Республіка

Чеський президент Мілош Земан з Чеської соціал-демократичної партії (лівоцентристської) - один з рідкісних лідерів країн-членів ЄС, які підтримують дружні відносини з Росією.

Словаччина

Прем'єр-міністр Роберт Фіцо також не згоден з санкціями проти Росії, які він називає "божевільними".

Польща

У країні, яка традиційно була досить критично налаштована проти вторгнення Росії на Україну, в 2015 році виникла нова партія, яка заявляє про свої пропутінські позиції. Антикапіталістична ліва партія під назвою "Зміна" заперечує російське проникнення на схід України і виступає проти антиросійських санкцій.

Молдова

Молдова в листопаді 2016 року вибрала проросійського президента-соціаліста, який хоче покласти край інтеграції країни в Євросоюз, - зазначає автор. - Обраний президент Ігор Додон бажає також вийти з Угоди про асоціацію Молдови з ЄС і віддати перевагу відносинам з Росією, зокрема, приєднавшись до економічного євроазіатського блоку, де панує Росія.

Болгарія

Болгарія теж обрала проросійського президента в цьому місяці. Соціаліст Румен Радєв хоче зміцнити економічне співробітництво з Москвою і виступає проти санкцій, накладених Євросоюзом.

Австрія

Ультраправа Австрійська партія свободи (FPÖ) - одна з європейських політичних партій, які оголосили легітимним референдум в Криму.

Бельгія

Фламандська ультраправа партія (мається на увазі партія "Фламандський інтерес" - ред.) також є другом Москви. Партія бажає більшої співпраці з Росією в рамках Європейського парламенту.

Латвія

Соціал-демократична партія "Гармонія" не надто вже пропутінська, проте, оскільки вона складається здебільшого з осіб російського походження, вона чутливо ставиться до долі, приготованої своєму великому сусідові. Внаслідок цього партія підтримує вступ Латвії до Євросоюзу і НАТО, але все ж позитивно ставиться до співпраці з Росією.

Терор триває: Росіяни "віджали" тисячі гектарів землі у жителів окупованої частини Луганщини

субота, 18 січень 2025, 22:25

Жителі тимчасово захоплених військами Росії населених пунктів на Луганщини все частіше залишаються без житла та земельних ділянок. Окупанти "віджали" у регіоні ще 18 тисяч гектарів землі, яку вони самі ж визнали такою, що не має власників. Про це повід...

Українська компанія допомагала росіянам будувати ядерні лабораторії, - СБУ (фото)

субота, 18 січень 2025, 20:32

Співробітники Служби безпеки України викрили на Дніпропетровщині підприємство, що допомагало Росії будувати лабораторії, в яких ворог розробляє ядерну зброю. Про це йдеться на офіційному сайті Служби безпеки України, передають Патріоти України. За інфо...