Американський дипломат, постійний представник США при ОБСЄ виступив в четвер у Відні з обвинуваченням російської делегації в поширенні неправди під час засідання Постійної ради щодо забезпечення повного доступу спостерігачам ОБСЄ на непідконтрольні території на Сході України, повідомляють Патріоти України.
"Росія розповіла Постійній раді ОБСЄ про те, що спеціальна моніторингова місія має доступ до кордону. Це є неправдою", - наголосив Даніель.
Дипломат навів конкретні приклади, коли лише за минулий тиждень російські військові представники в Об'єднаному центрі контролю та координації відмовили ОБСЄ в такому доступі, а також в інформації про порушення перемир'я, зокрема, в районі Ясинувата. "Об'єднані російсько-сепаратистські сили надають доступ СММ лише епізодично й тільки тоді, як зазначив заступник глави місії Хуг, коли спостерігачі не можуть нічого побачити", - зауважив Байєр.
Водночас, нарощування російського важкого озброєння і особового складу на сході України продовжується, наголосив представник США. Так, у Донецьку безпілотник ОБСЄ нещодавно помітив "величезний арсенал", в тому числі 23 танки Т-72, реактивні системи залпового вогню, самохідні артилерійські системи, а також до 60 військових вантажівок. "З огляду на близьке розташування до лінії зіткнення, наявність там кожного з перелічених видів озброєння є порушенням умов Мінської угоди", - заявив посол.
Досі, за його словами, український народ по обидва боки від контактної лінії "продовжує сплачувати високу ціну". І йдеться не тільки про вбитих та поранених, але також про полонених, підкреслив дипломат. У цьому зв'язку Байєр закликав РФ припинити політично вмотивоване ув'язнення громадян України, в тому числі Станіслава Клиха, Миколи Карпюка, Ахтема Чийгоза, Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олександра Костенка.
Крім того, представник США заявив про триваючи порушення прав людини в окупованому РФ українському Криму. Він вкотре нагадав, що санкції ЄС і США залишатимуться чинними до того моменту, коли Росія звільнить український півострів та повністю виконає Мінські домовленості.
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: