Туреччина змушена призупинити дипломатичні контакти на високому рівні з Нідерландами на тлі триваючого дипломатичного конфлікту. Про це заявив турецький віце-прем'єр Нуман Куртулмуш, передають Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Він також заявив про можливість перегляду угоди з Євросоюзом про міграцію.
"Ми робимо рівно те ж саме, що роблять і вони по відношенню до нас. Ми не дозволимо рейсам з дипломатами з Нідерландів приземлятися в Туреччині або використовувати наш повітряний простір. Люди, які створили цю кризу, несуть відповідальність за її врегулювання", - сказав Куртулмуш.
У суботу нідерландська влада не дозволила двом турецьким міністрам - спочатку главі МЗС Туреччини Мевлюту Чавушоглу, а пізніше міністру у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатімі Бетюль Саяма Кайє - виступити в Роттердамі перед громадянами Туреччини, що живуть в Нідерландах.
Влада Нідерландів не дозволила Чавушоглу в'їхати в країну, а Фатіму Бетюль Сайян Кайє ескортували до німецького кордону.
Турецькі чиновники збиралися переконати своїх співгромадян підтримати зміни в конституції Туреччини, що значно розширюють повноваження президента.
Референдум з цього питання призначений на 16 квітня. Раніше влада Австрії, Німеччини та Швейцарії також заборонили виступи турецьких офіційних осіб, пославшись на можливі проблеми безпеки.
Після цього президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган порівняв Нідерланди з "банановою республікою", зажадав від міжнародних організацій ввести проти цієї країни санкції і звинуватив країни Заходу в ісламофобії.
"Я говорив, що з нацизмом покінчено, але я помилявся, нацизм живий на Заході", - заявив він.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель назвала ці висловлювання неприйнятними і висловила Нідерландам "повну підтримку і солідарність".
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте також назвав ці заяви Ердогана неприйнятними. Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель висловив надію на те, що Туреччина "прийде до тями".
Прем'єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен відклав заплановану зустріч з турецьким колегою Біна Йилдириму, заявивши, що демократичні принципи знаходяться в Туреччині під жорстким пресингом.
У понеділок Нідерланди попередили своїх громадян про необхідність проявляти обережність в умовах напруженості у відносинах двох країн.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали:
Російський диктатор Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан підписали договір про "всеосяжне стратегічне партнерство", але це жодним чином не вплине на війну РФ проти України. Таку думку в етері РБК-Україна політтехнолог Тарас Загородній, передають Па...