Гепа розійшовся, випереджаючи мерів-патріотів: Кернес заявив про завершення декомунізації в Харкові

Як виявилося, в процесі декомунізації Харків - "впереди планеты всей".

Мер Харкова Геннадій Кернес. Фото: prportal.com.ua.

Процес декомунізації в Харкові вже майже завершено, а питання області знаходяться в компетенції Верховної Ради, заявив харківський міський голова Геннадій Кернес. Про це повідомляють Патріоти України з посиланнім на РИА Новости.

Глава ОДА, за словами Кернеса, скористався своїми повноваженнями і перейменував в Харкові кілька районів, близько 50 вулиць і ряд станцій метро. "У нас в місті завершується декомунізація Можливо, в області будуть перейменовувати райони - це компетенція Верховної Ради", - заявив Кернес в ефірі телеканалу "112 Україна".

"Що стосується знесення пам'ятників Я вважаю, цей процес повинен бути в рамках закону Зрозуміло, що багато пам'яток потрапляють під закон про декомунізацію, але є процедура ..", - додав він.

Нагадаємо, у четвер, 19 травня, в рамках декомунізації Верховна Рада перейменувала шість міст, дев'ять районів і 284 сіл і селищ. Рішення підтримали 249 депутатів з 226 мінімально необхідних. Найбільшу дискусію викликало перейменування Дніпропетровська в Дніпро і Дніпродзержинська - в Кам'янське.

У травні 2015 року в Україні набув чинності прийнятий Верховною Радою закон "Про засудження комуністичного і нацистського режимів", який забороняє пропаганду радянської символіки. Він передбачає, зокрема, перейменування міст і вулиць, названих на честь радянських державних діячів.

Раніше Інститут національної пам'яті України опублікував список, до якого увійшли 520 історичних особистостей, чия діяльність підпадає під дію закону "про декомунізацію", і тому їх імена повинні зникнути з географічних назв. За даними Інституту, до кінця листопада 2016 року мають бути перейменовані понад 940 населених пунктів.

Документ викликав великий резонанс в суспільстві, так як в ньому не були чітко прописані межі його застосування. Влада обіцяла внести в закон правки і прибрати неточності.

Президент Казахстану втер носа Путіну в ситуації з рекордним паводком

вівторок, 16 квітень 2024, 23:28

Глава Казахстану Касим-Жомарт Токаєв прибув з робочою поїздкою у Північно-Казахстанську область. Він здійснив обліт Кизилжарського району, околиць Петропавловська та Сергіївського водохранилища – територій, які потерпають від весняної повені. Натомість...

Генштаб закликав не втягувати ЗСУ в політичну боротьбу, Ганна Маляр різко відреагувала

вівторок, 16 квітень 2024, 22:42

16 квітня Генеральний штаб Збройних сил України заявив у Facebook про появу спекуляцій щодо системи комунікацій Генштабу, передають Патріоти України. "Останнім часом з'являється чимало спекуляцій щодо системи комунікацій Генерального штабу Збройних сил...