Українська льотчиця Надія Савченко, яку судять в РФ за нібито причетність до вбивств російських журналістів на Донбасі, не погодиться на помилування, проте є можливість повернути її в Україну іншим способом. Про те, як Савченко можна відправити в Україну в інтерв'ю Апострофу розповів її адвокат Марк Фейгін, передають Патріоти України.
"Головний військовий прокурор Анатолій Матіос говорив, що "міняти ми не будемо", але відправити Александрова і Єрофєєва (Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва - російських спецназівців ГРУ, взятих в полон українськими військовими в Луганській області в травні 2015 року, - ред.) в Росію після призначення їм покарання і вироку ми можемо, тому що існує Конвенція про видачу іноземних громадян за місцем їх громадянства для відбування покарання за їх згодою, Україна і Росія в ній беруть участь.
Ніхто офіційно оголошувати, що це обмін, не буде, тому що для обміну немає умов, немає Женевської конвенції і немає визнання Росією себе учасником цього міжнародного конфлікту згідно ст. 3 конвенції (РФ офіційно не визнає своєї участі у війні проти України, тому конвенція в даному випадку не діє, - ред.). Тому формально процедура буде виглядати як передача Савченко в Україну для відбування покарання, а Єрофєєва і Александрова - в Росію", -пояснює Фейгін.
При цьому адвокат зазначає, що це є найімовірнішим сценарієм, "тому що альтернатива - це помилування, на яке Савченко не піде, оскільки вона не буде писати заяву про помилування на ім'я президента (Росії, - ред.), а це необхідно".
"Помилування - це прощення, тобто - визнання провини і прохання про прощення. Але Савченко ж провини не визнає, тому помилування для неї - шлях неприйнятний. Хоча хочу вам сказати, що, коли треба, і без її заяви могли б помилувати - все , мовляв, надсилайте, тут все просто.
Це формальна сторона. у всьому іншому - які додаткові умови? Їх, наскільки я можу судити, обговорюють в різних форматах, починаючи від зняття персональних санкцій в Європі, в березні буде обговорення в ЄС (термін дії адресних санкцій, введених в зв'язку з анексією Криму, закінчується 15 березня, - ред.), і закінчуючи липневим продовженням секторальних санкцій в тому ж ЄС (економічні санкції проти Росії були продовжені до 31 липня 2016 року, - ред.) і частини американських санкцій; це вже женевський формат переговорів, в якому беруть участь Сполучені Штати, крім європейських країн, Франції та Німеччини по Україні.
А всі інші речі - ми про них безпосередньо ніколи і не дізнаємося, тільки через якийсь час. Все це - конфіденційні переговори, я не в курсі, участі в них не беру, мене цікавить виключно відправка Савченко додому", - підкреслив Фейгін.
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...