Україні потрібно не наступати на антикорупційні органи, а підтримувати їх та активно продовжувати антикорупційну реформу, один із основних пунктів якої – створення антикорупційного суду. Про це в інтерв'ю ТСН сказав старший науковий співробітник The Atlantic Council Андерс Аслунд, зазначають Патріоти України. Шведсько-американський економіст та дипломат, провідний міжнародний експерт із питань національних економік України, Росії та країн колишнього СРСР.
- Яка реакція США та Європи на ситуацію з НАБУ в Україні?
- Звичайно, це дуже жорстка реакція, тому що тільки одна причина, чому хтось може атакувати НАБУ - через те, що не хочуть боротьби проти корупції в Україні.
- Що роблять і чого хочуть США і Європа?
- Перше - це просто пояснити дуже яскраво і ясно, що є така західна позиція - не тільки США, а й МВФ, і Європейський союз мають таку позицію. Друге - конкретні заходи: чи не надавати допомогу, якщо головна мета уряду України - красти. Звісно, більше грошей від ЄС і МВФ не буде, якщо не буде незалежного антикорупційного суду в Україні.
- Які кроки української влади покажуть, що вони знову поводяться "добре"?
- Перше: залишити НАБУ - прибрати цей законопроект (про спрощене звільнення керівника НАБУ та інших силових та антикорупційних структур) у Раді. Друге - представити законопроект про те, щоб створити незалежний антикорупційний суд.
Глава ГУР МО України Кирило Буданов заявив, що план вербування російських військових для повномасштабного вторгнення було урізано на 100 000 осіб. Про це він заявив 23 лютого на форумі "Україна. Рік 2025". Зустріч транслював телеканал "Новини Live" у Y...
Начальник ГУР Кирило Буданов заявив, що вірить в закінчення війни у 2025 році, повідомляють Патріоти України. «Ви почули від кількох спікерів, що як мінімум РФ треба передишка, припинення вогню. Їй не вистачає сил. Це одна з причин. Друга – велика фіна...