"Якщо Гриценка підтримають Вакарчук, Садовий, Саакашвілі із Амстердама, то у нього хороші шанси": Льовочкін про президентські вибори, автокефалію і скандал з концертом на "Інтері"

Сергій Льовочкін також вважає, що у другий тур може пройти в якості кандидата від Півдня та Сходу Юрій Бойко.

Народний депутат і один з лідерів "Опозиційного блоку" на початку травня опинився в епіцентрі скандалу навколо концерту телеканалу "Інтер" 9 травня. Нагадаємо, бурхливу реакцію, в тому числі, націоналістичних організацій викликав уривок концерту, що потрапив в мережу ще напередодні. Ведучі під час концерту говорили про перейменування вулиць в Україні "іменами фашистських злочинців". Після цього під будівлями телеканалу "Інтер" у Києві з'явилися пікети, організовані, зокрема, партією "Національний корпус", з вимогою вилучити "пропагандистські заяви". А 10-го травня активісти цієї політичної сили приїхали до недобудованого будинку співвласника "Інтера" Льовочкіна під Києвом, і навіть прорвалися на його територію. Хоча варто зазначити, що Льовочкін на "Інтері" контролює переважно інформаційний блок, а виробництво розважального контенту регулюється бізнесменом Дмитром Фірташем, який знаходиться у Відні. У бліц-інтерв'ю для РБК-Україна Льовочкін розповів про ситуацію навколо "Інтера", політичні перспективи лідерів президентської гонки і своє бачення майбутніх виборчих кампаній. Патріоти України пропонують вам прочитати текстовий запис цієї бесіди.

– Почнемо з ситуації з "Інтером". Як ви поясните реакцію "Національного корпусу" на скандальний концерт 9 травня?

– Політична боротьба. Радикальні націоналісти через демонстрацію сили намагаються збільшити свої рейтинги. Але люди на майбутніх виборах будуть голосувати не за силу, люди будуть голосувати за інтелект, який запропонує шлях миру і розвитку - надію на краще майбутнє.

– На ваш погляд, у "Національного корпусу" є політичні перспективи?

– Вони зможуть потрапити в парламент лише у двох випадках. Перший – якщо прохідний бар'єр знизиться до 2%. Другий – якщо відродиться політично сильний Південь і Схід. У разі об'єднання політичних сил Півдня і Сходу, така партія або блок набере на парламентських виборах більше 30%, і тоді, на протистоянні з цією партією, радикальні націоналісти можуть подолати нинішній бар'єр.

– Як ви оцінюєте ситуацію та рейтинги напередодні президентських виборів і останні дії Петра Порошенка?

- Президент, безумовно, сподівається перемогти на майбутніх виборах, але влада в цейтноті. Рейтинги низькі - цим і пояснюється нинішня часто малозрозуміла політична суєта. Але я переконаний, що, наприклад, питання церковного життя, церковного устрою повинні бути виключені з політичного порядку. А нападки на канонічну церкву повинні бути повністю припинені. Крім того, влада на сьогодні не визначилася з єдиним кандидатом на пост президента, тому майбутнє нинішньої парламентської коаліції під великим питанням. Це пояснює порожній порядок денний парламенту.

– Ви торкнулися церковної теми. На вашу думку, є шанси добитися автокефалії?

– Є мем "візантійська політика". Він має на увазі, якщо говорити просто, крайню багатовекторність, центризм і неквапливість у прийнятті рішень. Виходячи з цього, надання автокефалії, тим більше під тиском і з загрозою посилення розколу православ'я, в осяжному майбутньому вважаю малоймовірним.

– Повернемося до виборів. Що Ви думаєте про шанси Анатолія Гриценка?

– Я думаю, що якщо Гриценка підтримають Вакарчук, Садовий, Саакашвілі з Амстердама і він зможе об'єднати "демократичних малюків", то у нього хороші шанси.

– Тобто у другому турі з Юлією Тимошенко він переможе?

– На сьогодні Тимошенко — лідер гонки, але Гриценко може перемогти будь-кого з опонентів у другому турі. Якщо говорити про другий тур, я вважаю, що там буде єдиний кандидат від Півдня і Сходу в особі Юрія Бойка.

– Ви вірите, що у Юрія Бойка є шанси на перемогу?

– У нього є значна підтримка на Півдні і Сході і хороша основа для зростання в Центральній Україні. Важливо донести до виборців, що Юрій Бойко – єдиний кандидат, який у разі обрання президентом зможе в короткий термін забезпечити мир, наведення порядку та відновлення економіки.

- В Опозиційному блоці є єдність щодо питання кандидата в президенти? Наприклад, на початку травня ми бачили зовнішню рекламу і Вадима Новинського, і Олександра Вілкула.

– Ми ще маємо ухвалювати це рішення.

– Швидко досягти миру – за рахунок чого?

– У першу чергу — через виконання Мінських угод. Заради досягнення миру Опозиційний блок готовий брати участь у прямих переговорах з Росією і представниками невизнаних "республік". Для нас досягнення миру – безумовний пріоритет. Тільки мир принесе об'єднання країни і покращення життя людей. Нарівні з питанням миру, Опозиційний блок ставить своїми першочерговими завданнями боротьбу з бідністю, ефективне управління економікою, децентралізацію влади, відновлення історичної справедливості і, безумовно, розвиток демократії.

- Ви сказали про Бойка як єдиного кандидата від Півдня і Сходу. Але є ще "За життя" та Вадим Рабинович з Євгеном Мураєвим.

– Ймовірність об'єднання на нашому політичному полі дуже висока. У цьому випадку Опозиційний блок з сателітами стане лідером політичних симпатій: сумарна підтримка такого об'єднання буде найвищою в країні.

- Одним з найбільш реальних варіантів результатів виборів є перемога Юлії Тимошенко. Якою буде позиція "Опозиційного блоку" в цьому випадку?

– Все залежить від того, яку програму запропонує Тимошенко. Мені імпонує, коли вона говорить про неприйнятність зовнішнього управління, економічний патріотизм, боротьбу з бідністю, про реформи, які зараз повністю зупинилися, необхідність зменшення тарифів та перегляд нинішніх кабальних умов взаємодії з МВФ. Я бачу в цьому багато раціонального. Але головне не обіцянки, яких ми з вами чули багато. Головне - які цінності сповідує новообраний президент. Ми хочемо, щоб в Україні не було корупції, переслідувань ЗМІ та політичних репресій. Боротися ми будемо за перемогу нашого кандидата.

– Ви сказали про репресії проти ЗМІ. Що ви маєте на увазі?

– Моє переконання, що журналісти, навіть у разі неприйнятної, з точки зору влади, діяльності, можуть бути вислані з країни, але не позбавлені свободи. Не можна саджати в тюрму журналістів за професійну діяльність.

- Чи буде "Опозиційний блок" голосувати за проект закону про посилення відповідальності за скупку голосів на виборах, запропонований керівництвом Міністерства внутрішніх справ і Арсеном Аваковим?

– Ми готові проголосувати за закони, які зроблять процес виборів більш чесним і прозорим. І в першу чергу – за пропорційну систему з відкритими списками.

– Як ви оцінюєте ймовірність проведення конституційної реформи з передачею значної частини влади від президента до парламенту і уряду, за що активно виступає, наприклад, "Народний фронт"?

– Конституційна реформа з переходом до парламентської республіки - один з головних політичних пріоритетів Опозиційного блоку. Це наша послідовна позиція. Ще недавно існувало дві можливості провести конституційну реформу: через референдум та через парламентське голосування. Після скасування Конституційним судом закону про референдум залишається один шлях – через Верховну Раду. Але я не думаю, що перед виборами можливо зібрати 300 голосів. Тим не менш, конституційну реформу необхідно просувати. Вона може стати не тільки найважливішим елементом розвитку країни, але і механізмом досягнення миру на Сході і відновлення єдності країни.

На вашу думку, наскільки ефективною є нинішня антикорупційна система в країні?

– Поки ефективної боротьби з корупцією і, що не менш важливо, вуличною злочинністю - немає. Найчастіше вона підміняється політичним піаром. Більш того, протистояння правоохоронних органів один з одним підриває і без того невисоку довіру суспільства.

Скільки українців вірять, що Україну візьмуть у НАТО - результати опитування

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:20

Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...

Демонструють пріоритети: Окупанти на Покровському напрямку масово використовують піхоту замість бронетехніки, – військовий

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:08

Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...