Війна на Донбасі і окупація Росією Криму дали старт декомунізації в Україні. Таку думку висловив журналіст Павло Казарін у блозі, зазначивши, що реформи символічного (нові дати, топоніміка, історичний наратив) і реформи інституційного (судів, прокуратури, податкової) — не суперечать одна одній, передають Патріоти України.
За його словами, символічна трансформація була неможлива до 2014-го, існувало цілком конкретне антилоббі, ім'я якому — люди з прорадянськими поглядами і політики, які годувалися за рахунок їхньої лояльності.
"Ще п'ять років тому уявити появу в армії вітання "Слава Україні!" було просто неможливо. Як і поява в календарі нових дат. А на вулицях — нової топоніміки. Війна й окупація просто змістили баланс сил. Маргіналізація проросійського порядку створила вікно можливостей. Те саме, у яке вдалося протиснутися всьому тому символічному ряду, який став новою нормою", — додав журналіст.
Він уточнив, що Москва просто зруйнувала ту систему стримувань, яка десятиліттями зберігала радянську спадщину на прапорах і вулицях, лобісти статус-кво програли лобістам змін, і тому стилістичне оновлення стало таким стрімким.
"І саме з цієї ж причини в Україні буксують реформи інституційного. Тому що в цій сфері позиції "лобістів статус-кво" нітрохи не ослабли. Касти в митниці, прокуратурі, судах нікуди не поділися. Війна й окупація не послаблять їхню стійкість. І тільки тому "лобістам змін" у цій сфері доводиться набагато складніше, ніж їхнім колегам, які займалися реформою символіки", — завершив Казарін.
Офіцер ЗСУ, підполковник Сергій Цехоцький сказав в етері телеканалу "Еспресо", що на Покровському напрямку ЗСУ щоденно знищують понад 400 окупантів, передають Патріоти України. "Просування ворога майже відсутнє, хоча окупанти намагаються здійснювати ок...
Колишній секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов протягом року отримував по 5 тис. грн на місяць, які сплачувала київська енергетична компанія. Перед цим держава йому виплатила понад 600 тис. грн за виконання обов'язків протягом т...