В Азово-Керченському регіоні Путін продовжуватиме агресію. Це не означає, що шляхом війни одразу до Маріуполя. Можна очікувати агресивних дій Росії в Чорному морі, щоб завдати шкоди нашій торгівлі. Таку думку висловив дипломат, експерт "Майдану Закордонних Справ" Олександр Хара, передають Патріоти України.
"Москва вважає Азовське море заблокованим і не хоче йти на мінімальні поступки і змінювати баланс сил. А там у Росії перевага. Але Путін на цьому не зупиниться. Йому потрібна дестабілізація України. Азовське море важливе з точки зору тиску перед виборами на Донецьку область. А також південні області – чорноморські порти, оскільки через них іде 80% експорту наших товарів", – розповідає Олександр Хара.
Як наголошує дипломат, Путін послідовно готувався до анексії Азовського моря. Це факт збройної агресії згідно з резолюцією Генасамблеї ООН №3314. "Агресія Росії в Азовському морі почалася з будівництва кримського мосту. Потім продовжилася наприкінці квітня 2018 року, коли ФСБ почало зупиняти українські і міжнародні кораблі. Далі інцидент у жовтні, коли наші броньовані катери відбили у ФСБ одне з суден. Тепер обстріл і захоплення наших військових кораблів", – зазначає Хара.
Крім того, наголошує експерт, з боку Росії йде активна мілітаризація в Азовському морі. За чотири місяці перекинуто два прикордонні кораблі з каспійської флотилії і два нових. "Продовження агресії Росії в Азовському морі буде. Тому що реакція Заходу поки риторична. А в України немає м’язів, щоб дати по зубах. Світ живе в парадигмі, що є поодинокі проблеми між Україною і Росією. А не цілеспрямована і широкомасштабна агресія Росії в різних формах. Путін далі розділятиме українське суспільство, це було добре видно по голосуванню за введення воєнного стану. І Захід – тиснути на тих, хто не хоче воювати, і бачити цю масштабну агресію, не розуміючи, що ці проблеми впливатимуть на всіх них", – наголосив Олександр Хара.
Укладена 17 січня угода про всеосяжне стратегічне партнерство між Росією та Іраном включає військово-технічне співробітництво, тож можливий експорт Іраном безпілотників типу Shahed та іншого військового обладнання для використання Росією в Україні. Про...
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо поскаржився канцлеру Німеччини Олафу Шольцу на українського президента Володимира Зеленського, який не відповів на його запрошення зустрітися в Давосі та пригрозив "заходами" в разі невідновлення постачання російс...