Хіти тижня. "РПЦ фактично розпочала підготовку сценарію ескалації в Україні", - Березовець

Кремль і РПЦ програли боротьбу проти створення української автокефальної церкви. Єдине, що вони можуть і вміють – це розв'язувати насильство.

Про це на своїй сторінці у Facebook пише політолог, президент Фонду національних стратегій Тарас Березовець, передають Патріоти України.

"Після заяв РПЦ і УПЦ МП про те, що там не визнають помісну Українську православну церкву після дарування їй томосу від Вселенського патріарха, абсолютно ясно, що РПЦ фактично розпочала підготовку сценарію ескалації в Україні. Ще більш гранично ясно висловився керуючий справами УПЦ МП митрополит Бориспільський і Броварський Антоній в інтерв'ю РБК-Україна. У відповідь на «недружні, неканонічні дії Константинополя щодо іншої православної церкви» Антоній фактично погрожує не просто церковним розколом, а насильством.

«У нас є документ, який називається "Основи соціальної концепції УПЦ", згідно з яким, в дуже складних ситуаціях – я процитую: "Церква може звернутися до своїх чад із закликом до мирної громадянської непокори". Це крайній захід, але він зафіксований в нашій соціальній концепції, затвердженій собором архієреїв», - заявив керуючий справами УПЦ МП. Іншими словами, це пряма погроза на адресу української влади і православних вірян.

Які саме акції «громадянської непокори» має на увазі Антоній? Безумовно, варто звернутися до досвіду 2014 року і створення так званих «народних республік» Донбасу. Там теж все починалося з безневинних закликів непокори новій «київській» владі, як її називали сепаратисти, але грань непокори і кривавого насильства була стрімко перетнута.

Кремль і РПЦ програли боротьбу проти створення української автокефальної церкви з Константинопольським патріархатом і морально, і юридично. Єдине, що вони можуть і вміють робити в такій ситуації – це розв'язувати насильство. Під шумок якого спробувати викрасти і вивезти в РФ релігійні цінності українського православ'я.

Тут нічого нового – імперія в Україні завжди цинічно грабувала насамперед церкви і монастирі, щоб штучно привласнити собі шматочок чужої історії. А поки що непогано було б провести паспортний контроль в Києво-Печерській та Почаївській лаврах козачків і попів у погонах."

Так починався Слов’янськ

четвер, 9 квітень 2020, 8:50

“Російська весна” на кінець першої декади квітня 2014 року мала всі ознаки того, що невдовзі припиниться як явище. Депутати обласних рад не підтримали вимог, які надиктувовалися радниками із Кремля, у жодній з областей України. Вимоги мали включати нев...

Хіти тижня. Криза робить Москву поступливою: Три екс-посли США написали Трампу відкритий лист про війну на Донбасі

четвер, 9 квітень 2020, 6:00

У розпал шкоди для охорони здоров'я і глобальної економіки пандемія COVID-19 може надати несподівану можливість дозволити війну на Донбасі і протистояти нападкам президента Росії Володимира Путіна на на міжнародні норми поведінки. Про це йдеться в спіл...