Керівництво Збройних Сил України вже в перші роки незалежності усвідомлювало небезпеку, яку представляє Російська Федерація; з метою протидії можливій агресії 1996 року було створено Північне оперативно-територіальне командування. Про це "Обозревателю" розповів екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко, передають Патріоти України.
За його словами, незабаром після отримання Україною незалежності російська сторона стала озвучувати пропозиції про створення спільної з Україною системи протиракетної оборони - так само, як пізніше це було здійснено з Білоруссю. "Тоді я представляв ППО Збройних Сил, я їздив в Москву, вони приїжджали до нас, і вони постійно говорили: передайте, що ми готові разом будувати ППО", - розповів генерал.
Але вже тоді керівництво ЗСУ розуміло: "Для них було головне - зайти, а потім звідти спробуйте їх вигнати". У цьому контексті Романенко нагадав про те, що "після здобуття незалежності ми створили в Чернігові цілий округ проти Росії (Північне оперативно-територіальне командування. - Ред.), а потім, завдяки апологетам Росії в керівництві країни - в політичному і у військовому - він був розформований, разом з усіма частинами на сході України".
При цьому держсекретар США запевнив, що українці вже показали свою готовність до припинення вогню і створення простору для переговорів. США знатимуть уже за тижні, а не місяці, чи готова Росія завершити війну в Україні. Про це заявив державний секретар...
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Баро на спільній пресконференції з британським колегою Девідом Ламмі заявив, що "коаліція рішучих", що підтримує Україну, готує варіанти моніторингу перемир’я, але зараз вимагає від Москви негайної відповіді ...