У Кремлі поставили знак рівності між УПЦ МП і Російською православною церквою. Про це журналістам сказав прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, передають Патріоти України.
Він прокоментував обговорення російською Радою безпеки на чолі з главою російської держави "становища Російської православної церкви в Україні".
"Ми говорили про те, що відбувся обмін думками. Ви знаєте, що є Російська православна церква в Україні і, звичайно, рішення, які обговорювалися в Стамбулі на Вселенському патріархаті, вони так чи інакше здатні вплинути на життя Російської православної церкви в Україні. Ось ця тема якраз обговорювалася", - заявив Пєсков журналістам.
На уточнююче запитання, він зауважив, що мова йде про церкву, яка відноситься до Московського патріархату. "Ми не говоримо про ту церкву, яку в Московському патріархаті вважають розкольницькою", - додав Пєсков.
12 жовтня в Кремлі пообіцяли захищати інтереси православних в Україні "політико-дипломатичним шляхом", але не мають наміру втручатися в "міжцерковний діалог". На запитання, чи буде світська влада РФ робити практичні рішення з цього приводу, Пєсков відповів: "Світська влада в Росії, безумовно, не може втручатися в міжцерковний діалог, і ніколи цього не робила, і не буде цього робити далі, але оскільки православ'я є однією з релігій, яке сповідується в РФ, то, звичайно, все, що відбувається в світі православ'я, є темою підвищеної уваги з боку держави, але про втручання держави в ці процеси мова йти не може".
На питання російських журналістів про те, що нібито "радикальні угруповання" мають намір захоплювати храми УПЦ МП, і як на це реагуватиме Кремль, Пєсков відповів: "Якщо події, що розвиваються, увійдуть в русло протиправних дій, то, звичайно, як Росія всюди захищає інтереси російських і російськомовних, то так само, і про це неодноразово говорив Путін, Росія захищає інтереси православних. Це абсолютно обґрунтована і зрозуміла позиція".
12 жовтня президент Росії обговорив з постійними членами Ради безпеки питання внутрішньої і зовнішньої політики, в тому числі ситуацію навколо Російської православної церкви в Україні.
11 жовтня за результатами засідання Синоду було оприлюднено рішення, в якому говориться, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України. Крім того, було скасовано лист синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлені канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.
Російські окупанти активізували агресивну мобілізацію молоді в Маріупольському районі. Зокрема, окупаційна влада використовує схеми примусового "запрошення" до військових комісаріатів, де юнаків змушують підписувати контракти на військову службу. Про ц...
Армії Російської Федерації вдалося накопичити понад півтори тисячі ракет. Окупантам вдалося поповнити свій арсенал завдяки нарощенню виробництва та паузі в атаках по Україні. Про це повідомляє "РБК-Україна" з посиланням на дані інформованих джерел, пе...