Кремль веде пропаганду політики протистояння НАТО і ЄС на Балканах, - прем'єр Чорногорії

Росія використовує громадян з емоційною прихильністю до минулого і страхом перед майбутнім, а також дещицю противників Заходу.

Чорногорія приєднується до НАТО. Фото: lastnews.com.uaПропагандисти Російської Федерації активно працюють над поширенням на Західних Балканах настроїв проти ЄС і НАТО для того, щоб відвоювати вплив на країни в регіоні, - про це сказав міністр закордонних справ Чорногорії Міло Дуканович, який переконаний, що близько 30% населення в регіоні налаштовані проти інтеграції з Заходом, передають Патріоти України з посиланням на ZN.UA.

За його словами, люди з низькими доходами в частині Європи, де ВВП на душу населення не перевищує 6 тисяч євро, не бачать довгострокової вигоди від реформ, яких вимагає процес інтеграції з ЄС, і бояться такої "новизни" європейських політичних цінностей.

"До цих пір є люди, які поділяють емоційну прив'язаність до Росії з-за минулого. Вони хочуть, щоб Чорногорія застрягла в цьому ретроградному минулому. Вони бояться змін, тому що вони не впевнені, що зможуть пристосуватися до змін", - сказав Дуканович.

За словами чорногорського прем'єра, саме такі люди стають жертвами російської пропаганди. Але при цьому Росія також працює з політичною меншістю, яка налаштована проти Заходу. І це відбувається не тільки в нашій країні, а у всьому регіоні", - додав чорногорський чиновник. За його словами, антизахідна меншість контактує з Москвою. Російська сторона підтримує "конкретні політичні партії, неурядові організації, ЗМІ, щоб збити Чорногорію з шляху євроатлантичної інтеграції".

Чорногорія приєдналася до НАТО нещодавно - глави МЗС країн-членів НАТО підписали протокол про приєднання країни в травні. Російський МЗС назвав рішення НАТО про переговори із Чорногорією щодо вступу цієї країни в Північноатлантичний альянс конфронтаційним кроком, змушує Москву до відповідної реакції.

За пів року до Польщі приїхала рекордна кількість українців: Про людей якого віку йдеться і чим вони займаються

неділя, 19 січень 2025, 8:23

Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...

На концерті Кобзона аншлаг знов підскочив: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 19 січня

неділя, 19 січень 2025, 7:39

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 19.01.25 орієнтовно склали: