Європейський Союз закликав політичних лідерів України сконцентруватися на реформах. Про це в Брюсселі заявила уповноважена верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Могеріні Майя Косьянчич, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.
"Євросоюз уважно стежить за розвитком подій в рамках засідань Верховної Ради на цьому тижні. В цей критичний момент важливо, щоб політичні лідери країни зосередили увагу на важливій роботі в напрямку реформ", - підкреслила вона.
За словами Косьянчич, нинішня криза є можливістю підвищити якість роботи і переконати громадян, що "лідери України здатні прийняти виклик системної трансформації, чого два роки тому вимагав народ".
"Інтерес широкої громадськості повинен мотивувати всіх, щоб прискорити темпи реформ і показати нову якість служіння інтересам країни", - зазначила прес-секретар Федеріки Могеріні.
Косьянчич нагадала, що увага ЄС направлена на реформи відповідно до Угоди про асоціацію та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі; верховенство права, боротьбу з корупцією і демократичну підзвітність.
"Українська влада в останні місяці провела значну роботу, щоб просувати порядок денний реформ, який вимагає подальшого розвитку. Тому важливо, щоб ця робота тривала і давала результати на благо українського народу", - додала вона.
За її словами, "нова якість демократії" стала помітною завдяки "набагато більшій прозорості, відкритості всіх інститутів, децентралізації, дерегулювання, узагальнення державних закупівель, реформи поліції, ефективному використанню всіх інститутів і правових інструментів з метою викорінення корупції".
В Євросоюзі також закликали Україну піти на більш рішучі дії проти олігархічного впливу на політичні структури і ефективні дії проти монополій. Розширити права і можливості місцевого самоврядування, провести реформу державного управління, в тому числі податкової служби".
Крім цього Косьянчич наголосила на необхідності ефективно використовувати поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС і працювати над знищенням технічних бар'єрів в торгівлі, краще використовувати міжнародну допомогу, особливо в таких ключових областях, як енергоефективність, державний контроль за кордонами, розвиток інфраструктури, охорона здоров'я, соціальна сфера.
"Євросоюз готовий продовжувати надавати значну фінансову і технічну підтримку для зусиль, спрямованих на реформи в Україні, що має привести до системної трансформації та повного використання українського національного потенціалу, зміцнюючи тим самим здатність країни захищати свій суверенітет", - підсумувала вона.
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...
Співробітники імміграційної та митної поліції США планують масштабну операцію з припинення діяльності іммігрантів у країні. Посилення арештів почнеться після інавгурації Дональда Трампа, передають Патріоти України з посиланням на NBC News, CBS News і A...