Європейський Союз закликав політичних лідерів України сконцентруватися на реформах. Про це в Брюсселі заявила уповноважена верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Федеріки Могеріні Майя Косьянчич, передають Патріоти України з посиланням на УНІАН.
"Євросоюз уважно стежить за розвитком подій в рамках засідань Верховної Ради на цьому тижні. В цей критичний момент важливо, щоб політичні лідери країни зосередили увагу на важливій роботі в напрямку реформ", - підкреслила вона.
За словами Косьянчич, нинішня криза є можливістю підвищити якість роботи і переконати громадян, що "лідери України здатні прийняти виклик системної трансформації, чого два роки тому вимагав народ".
"Інтерес широкої громадськості повинен мотивувати всіх, щоб прискорити темпи реформ і показати нову якість служіння інтересам країни", - зазначила прес-секретар Федеріки Могеріні.
Косьянчич нагадала, що увага ЄС направлена на реформи відповідно до Угоди про асоціацію та поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі; верховенство права, боротьбу з корупцією і демократичну підзвітність.
"Українська влада в останні місяці провела значну роботу, щоб просувати порядок денний реформ, який вимагає подальшого розвитку. Тому важливо, щоб ця робота тривала і давала результати на благо українського народу", - додала вона.
За її словами, "нова якість демократії" стала помітною завдяки "набагато більшій прозорості, відкритості всіх інститутів, децентралізації, дерегулювання, узагальнення державних закупівель, реформи поліції, ефективному використанню всіх інститутів і правових інструментів з метою викорінення корупції".
В Євросоюзі також закликали Україну піти на більш рішучі дії проти олігархічного впливу на політичні структури і ефективні дії проти монополій. Розширити права і можливості місцевого самоврядування, провести реформу державного управління, в тому числі податкової служби".
Крім цього Косьянчич наголосила на необхідності ефективно використовувати поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС і працювати над знищенням технічних бар'єрів в торгівлі, краще використовувати міжнародну допомогу, особливо в таких ключових областях, як енергоефективність, державний контроль за кордонами, розвиток інфраструктури, охорона здоров'я, соціальна сфера.
"Євросоюз готовий продовжувати надавати значну фінансову і технічну підтримку для зусиль, спрямованих на реформи в Україні, що має привести до системної трансформації та повного використання українського національного потенціалу, зміцнюючи тим самим здатність країни захищати свій суверенітет", - підсумувала вона.
Президент Володимир Зеленський готовий залишити свій пост, якщо це буде означати мир для України, або в обмін на членство країни в НАТО. Про це глава держави заявив на пресконференції в неділю, 23 лютого, передають Патріоти України. На питання, чи гото...
Глава ГУР МО України Кирило Буданов заявив, що план вербування російських військових для повномасштабного вторгнення було урізано на 100 000 осіб. Про це він заявив 23 лютого на форумі "Україна. Рік 2025". Зустріч транслював телеканал "Новини Live" у Y...