Квартира - міністру: У ЗМІ з'явилося ексклюзивне відео, у якому очільниці МОЗ пропонували хабаря

На відео можна побачити високопоставлених чиновників міста Вишневого.

Уляна Супрун. Фото:podrobnosti.ua

З'явилося відео, як Уляні Супрун, виконувачу обов'язків міністра охорони здоров'я, пропонують хабара в обмін на медичне обладнання для лікарні міста Вишневого. Це одна історія з кількох розмов з акваріума в кабінеті керівника Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. Про це йдеться в сюжеті ТСН, зазначають Патріоти України.

На відео, спочатку чоловік щось шепоче на вухо, потім хапає за лікоть Уляну Супрун, бере за руку і знову тихо промовляє. “Я не розумію такі речі, я розкажу як, у нас будинки будуються гарні", - каже очільник радикалів Києво- Святошинського району Олександр Богачов.

Комплекс "Акварелі 2” на околиці Вишневого. Імовірно, у цій іще не добудованій секції однокімнатна квартира мала стати власністю УляниСупрун. В.о міністра ще взимку обмовилася, що їй, у неї в кабінеті, пропонував хабара помічник Олега Ляшка і очільник радикалів Києво- Святошинського району Олександр Богачов. Саме він уже на відео. Помічник депутата каже, що Супрун, мовляв, сама жалілася на брак власного житла, а він розчулився.

“Я людина чуйна і не міг не відгукнутися, що я просто, щоб допомогти, покращити умови і за це виходить мене хочуть судити", - каже Богачов

Уляна Супрун, нібито,одразу заявила до органів і весь час підігравала дійовим особам. На відео уже міський голова Вишневого особисто зустрічається з нею. І розмірковує над схемами передачі квартири для неї.

"Як ви задекларуєте, це ваше питання, придбали, не придбали... Але є певні фонди такі, мої особисті", - заявляє чиновник.

На відео Уляні Супрун пропонують хабара квартирою, в обмін на медичне обладнання для лікарні міста Вишневого. Це одна історія з кількох розмов з акваріума в кабінеті керівника Антикорупційної прокуратури Назара Холодницького. У ній фігурують щонайменше п'ять осіб. ТСН спробувала поговорити і почути власну версію кожного учасника.

Тобто квартира призначена для Супрун, з якихось фондів міського голови. Водночас у міськраді заперечують наявність вільного житла.

“Забудовники місту квартири не передають, тому наш квартирний фонд вже 7 років не поповнюється», - заявляє заступник міського голови Георгій Майсурадзе.

Квартиру для Супрун мали оформити на її помічника. Міський очільник навіть везе його показувати помешкання.

Міський голова Вишневого Ілля Діков спочатку всіляко уникав зустрічі з журналістами. А потім написав листа, що утримається від коментарів до закінчення слідства. Забудовники “Акварелів 2”, вони теж фігурують на плівках Холодницького, також не хочуть зустрічатися з журналістами. А тут могли пояснити, хто і чим платив за квартиру для хабара.

В обмін на квартиру лікарня Вишневого мала б отримати медичну техніку, зокрема мамограф, за рахунок міжнародних організацій. Лікарі не приховують високого рівня онкозахворювань у місті.

Нібито добра справа - допомогти заради громади. Але на іншому відео міський очільник розмірковує як можна заробити на обладнанні.

“Ми берем 50 відсотків там, грубо кажучи, пишемо 100 гривень в день. Соціальні, тобто ветерани, малозабезпечені, всі інші, грубо кажучи, в день на десять талончиків», - промовляє чиновник.

Член правління Центру протидії корупції Олександра Устінова каже, що такі схеми: влада-лікарня-обладнання-відкат типові для України. Найгучніші скандали пов’язані з “Охматдитом» та Інститутом раку. Масштаби Вишневого менші, але і вони дають учасникам дивіденди.

Кожен раз, коли закуповується медичне обладнання, спочатку всі на цьому піаряться. Потім гроші на обслуговування цього обладнання дерибаняться. І третя стадія корупції, яку ми спостерігаємо - це обладнання потім продається. От ми пам’ятаємо, як супердороге обладнання, яке закуповували для “Охматдиту», знайшли десь на складах Вінницької області», - розповідає член правління центру протидії корупції.

Розплутавши цей клубок, уНАБУ склали повідомлення про підозру - розповідає детектив Артем, але прокурори САП ніяк її не погодять.

Сама Уляна Cупрун та її помічник, на якого й оформляли квартиру, обіцяють прокоментувати цю історію згодом.

Удар окупантів по передмістю Дніпра: Зеленський показав відео рятувальної операції

субота, 3 червень 2023, 23:43

Окупанти атакували передмістя Дніпра. Снаряди потрапили між двома двоповерховими житловими будинками. Під завалами досі перебувають люди. Про це заявив президент Володимир Зеленський, передають Патріоти України. За його словами, усі екстрені служби пра...

Тренувалися "звільнятися з полону": Після жарту Зеленського влада окупованого Придністров’я провела військові навчання

субота, 3 червень 2023, 23:29

«В полон? Ви забуваєте, що це – територія Молдови», – заявив Зеленський , відповідаючи на питання, чи братиме Україна в полон російських окупантів з Придністровського регіону. Після заяви у телеграм-каналах, пов’язаних із тираспольським режимом, наступ...