Ліквідувати, бо перейшов на українську сторону: У СБУ оприлюднили розмови Германа з Пивоварником у справі про вбивство Бабченка

У ході спецоперації вдалося отримати важливі для слідства дані, які свідчать про те, що окрім Германа, на території України діяли інші завербовані російськими спецслужбами люди, які готувалися до вчинення серії терористичних актів на території країни.

Аркадій Бабченко. Фото:DW

Служба безпеки України оприлюднила фрагменти розмов організатора вбивства журналіста Аркадія Бабченка Бориса Германа з іншими організаторами В'ячеславом Пивоварником та невідомим свідком. Про це на брифінгу у Києві 15 червня повідомив заступник начальника Головного Слідчого управління Служба безпеки Богдан Тиводар, передають Патріоти України.

За його словами, СБУ виконує обіцянку щодо оприлюднення доказів у "справі Бабченка". Він додав, що у ході спецоперації вдалося отримати важливі для слідства дані, які свідчать про те, що окрім Германа, на території України діяли інші завербовані російськими спецслужбами люди, які готувалися до вчинення серії терористичних актів на території країни.

Зокрема у розмові, продемонстрованій слідчим СБУ, Герман та невідомий свідок обговорюють необхідність убити Бабченка, оскільки він "перейшов на українську сторону, після того, як побував на війні".

На питання свідка, як це можна зробити, Герман повідомляє, що є людина, яка готова взятися за це, але складність у тому, що Бабченко весь час перебуває вдома і дуже рідко ходить на роботу. Після цього "свідок" запропонував зробити це (вбивство - ред.) вдома.

Представник СБУ зазначив, що у подальшому вони обговорювали, як можна купити зброю із зони проведення Антитерористичної операції.

"На записі чутно, що організація замаху на вбивство Бабченка та інших можливих жертв належить російській стороні і проводиться з метою дестабілізації ситуації в Україні перед президентськими виборами. При цьому Герман визнає себе російським резидентом", - заявив Тиводар.

На записі розмови чутно, як Герман зі "свідком" домовляються про купівлю АК, вартістю у "300 штук". На питання: "Хто покупець? Росіяни?", звучить:"Так".

У ході розмови також згадується про те, що одна"ігла" (ПЗРК ІГЛА) коштує 150. Також "свідок" згадує про те, що у нього є 4"фаготи". На прохання про те, що необхідно подивитися зброю, Герман відповідає, що не треба робити зайвих рухів.

Крім того у розмові зазначається необхідність боєприпасів. "Свідок" каже, що вони у нього є в необмеженій кількості, навіть бронебійні.

"Службою задокументовано, що Герман був посередником. Російські спецслужби здійснювали фінансування проросійських сил в Україні. Згадується партія "Розумна сила"", - сказав головний слідчий СБУ.

"Звертаємо увагу, що рішення про передачу коштів здійснювалося на рівні вищого політичного керівництва РФ - Вова Пу, Путін, а сам Герман чітко визначає свої функції, як касира" - додав Тиводар, пояснюючи наступні записи.

Співрозмовники в оприлюдненій розмові говорять, що їм необхідно видати людям у Києві "130 штук". "Ми звідси відсилаємо 70, решту додаємо по місцю, з каси", - каже "свідок".

У розмові Герман називає Путіна "Большим Пу" і каже, що людина ходила до нього і казала, що гроші треба терміново передати партії "Розумна сила".

Слідчий СБУ додав, що спочатку спецслужба планувала затримати Германа одразу, після встановлення замовників та інших виконавців терористичного акту стосовно Бабченка, але оскільки було з'ясовано, що планується ціла серія таких вбивств, то було вирішено провести імітацію злочину.

"Крім громадянина Германа на території України діють інші особи, які можуть бути залучені російською стороною до виконання цих терористичних актів", - сказав Тиводар.

"Вони скоро особисто прийдуть": Подоляк відреагував на інформацію про розшук Росією Залужного та Сирського

вівторок, 30 травень 2023, 22:43

Кремлівська влада 30 травня вирішила оголосити у розшук головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та командувача Сухопутних військ Олександра Сирського. В Офісі президента запевнили, що вони й самі можуть прийти до слідчого комітету Росії. Однак, традиц...

Туреччині зробили цікаву пропозицію, щоб не була проти: Швеція може вступити до НАТО найближчими тижнями - Блінкен

вівторок, 30 травень 2023, 22:30

Вступ Швеції до НАТО буде завершено "найближчими тижнями". Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, передають Патріоти України із посиланням на CNN. . "Ми не сумніваємося, що це може бути, і це повинно бути, і ми очікуємо, що це буде", — заявив Б...